facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як перевезти домашніх тварин до Польщі за спрощеною процедурою (+шаблон дозволу)

Дата публікації: 22.03.2022

Правила перетину кордону з тваринами під час евакуації – одне з частих питань, з якими до юристів організацій-членів Мережі правового розвитку звертаються власники домашніх улюбленців. Роз’яснення актуального на сьогодні польського законодавства у відповідь на запити підготували юрист-практикант Сумської ГО  «Північна правозахисна група» Дмитро Мурач та юристка Вижницької ГО «Комітет виборців» Валентина Ткач.

На сайті Головного ветеринарного лікаря Польщі 03 березня 2022 року було викладено Тимчасову процедуру Головного ветеринарного лікаря щодо переміщення тварин, які супроводжують подорожуючих, що в’їжджають з України в ЄС через польський зовнішній кордон, на час тривання збройного конфлікту (https://www.wetgiw.gov.pl/download/T_Wytyczne-Glownego-Lekarza-Weterynarii-dotyczace-postepowania-ze-zwierzet,4540.pdf). Прийняття цього документу має на меті оптимально спростити процедуру переміщення громадян України з їхніми домашніми тваринами через польський кордон.

Отже, супроводжуючими можуть бути тварини, що  належать до таких видів: собаки (Canis lupus familiais), коти (Felis silvestris catus), фретки (Mustela putorius furo),безхребетні (за винятком бджіл і джмелів, на яких поширюється ст.8 регламенту 92/65/EWG і молюски і ракоподібні, про яких йдеться у ст. 3 ч. 1 літ. e, підпункт (ii) i (iii) регламенту 2006/88/WE),  декоративні водні тварини, земноводні, рептилії, птахи, ссавці: гризуни та кролі, крім призначених для виробництва харчових продуктів.

Кількість переміщених улюбленців за один раз не може перевищувати 5 особин.

Тварини, які переміщуються в надзвичайних умовах, можуть супроводжувати подорожуючих, якщо дотримані всі (або хоча б декілька) вимог:

         – тварина правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпу;

         – тварина вакцинована від сказу, і щеплення надалі діє https://www.wetgiw.gov.pl/nadzorweterynaryjny/szczepienie-na-wscieklizne;

         – тварина має актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/badanie-poziomu-przeciwcial (Однак, якщо тварина переміщується під час збройного конфлікту, не вимагають серологічного тесту в напрямку визначення титру антитіл до збудника сказу);

         – тварина має дійсний паспорт, виданий в одній із країн ЄС https://www.wetgiw.gov.pl/nadzorweterynaryjny/dokumenty-identyfikacyjneабо сертифікат про стан здоров’я, який відповідає зразку, встановленому в законодавстві ЄС https://www.wetgiw.gov.pl/nadzorweterynaryjny/swiadectwo-zdrowia.

При цьому мінімальною вимогою є наявність мікрочіпу та документа підтвердження виконання щеплення від сказу не раніше ніж за 12 місяців до дати переміщення. У разі, якщо хоч одна умова порушена, перевізник зобов’язаний заповнити відповідну декларацію.

Якщо одна або кілька з вищевказаних вимог не виконані (тварина не вакцинована, відсутні документи або мікрочип), власник тварини має два варіанти на перетин кордону з Польщею:

1. Якщо подорожуючий може вказати адресу місця перебування тварини в Польщі (родичі, друзі, готель), він має дотримуватися наступних правил:
– мати заповнену декларацію (заявку) за зразком з офіційного сайту;
– інформація про місця перебування передається відповідному повітовому (районному) ветеринарному лікарю;
– ветеринарний лікар здійснює такі заходи:
– ідентифікація тварини (чіпування в разі його відсутності);
– вакцинація проти сказу (якщо не має щеплення у тварини);
– дослідження для визначення титру антитіл до збудника сказу;
– після отримання результатів дослідження на тварину видаються документи, що підтверджують виконання зазначених вимог.

2. Якщо подорожуючий не може вказати адресу місця перебування домашньої тварини в Польщі, він має дотримуватися наступних правил:
– мати заповнену декларацію (заявку) за зразком з офіційного сайту;
– офіційний ветеринарний лікар проводить маркування і щеплення тварин у місці тимчасового перебування тварини разом власником/опікуном після перетину кордону;
– витрати, пов’язані з вище зазначеними діями покриваються з державного бюджету Республіки Польща.

Якщо ви порушили всі вимоги, то акт переміщення тварини визнається незаконним, надалі долю вашої тварини буде вирішувати територіальний повітовий ветеринарний лікар (Розміщення в притулку або притулку для тварин. У крайньому випадку – евтаназія).

Для тварин віком до 8-го тижня, крім заповнення заявки, жодних додаткових процедур не вимагають.

Інші види домашніх тварин (гризуни, кролики, земноводні, рептилії, безхребетні, декоративні водні тварини) тимчасово звільняються від отримання дозволу Головного ветеринарного лікаря Польщі.

Шаблон заяви на дозвіл на переміщення супроводжуючої тварини на територію Європейського Союзу (Польщі) знаходиться за посиланням – https://www.wetgiw.gov.pl/download/T_wzory-oswiadczenie-,4541.pdf.

Шаблон дозволу на некомерційне переміщення на територію ЄС тварини, вказаної в заяві, за посиланням: https://www.wetgiw.gov.pl/download/-2,4542.pdf.

Увага! Вищезгадані умови оновлюються,  тому радимо періодично переглядати сайт: https://www.wetgiw.gov.pl/handel-eksport-import/ukraina-przemieszczanie-zwierzat-tymczasowa-procedura.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraineВ ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України. 

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×