Як присвоїти кадастровий номер на землю
Дата публікації: 06.02.2018
До Виноградівського центру надання безоплатної первинної правової допомоги – філіалу Херсонського офісу Мережі правового розвитку, що діє при Херсонській обласній організації КВУ – за консультацією звернулася жителька Олешківського району. Жінка хотіла дізнатися, як відбувається присвоєння кадастрового номеру на землю. Із документів у клієнтки були державні акти на землю «старого зразка», завірені на її батька. Консультацію з земельного питання надала юристка центру Наталія Коваленко.
Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці з метою її ідентифікації та зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки.
Проте при продажу землі, оформленні спадщини, іншому відчуженні земельної ділянки тощо, виникають проблеми у зв’язку з відсутністю кадастрових номерів земельних ділянок у державних актах «старого зразка», адже за новими вимогами кадастровий номер є обов’язковою умовою для продажу, дарування, оформлення спадщини щодо земельної ділянки та здійснення інших юридичних дій, пов’язаних із земельною ділянкою.
Зверніть увагу! Незалежно від того, що державні акти «старого зразка» не містять інформації щодо кадастрового номеру, вони вважаються дійсними до того часу, поки за бажанням чи за необхідністю власник не замінить їх на нові.
Навіщо потрібен кадастровий номер
Цей номер потрібен для того, щоб здійснити будь-яку юридичну операцію з нерухомим майном. Скажімо, якщо потрібно купити землю, подарувати, продати, чи відписати комусь за заповітом, жодна з цих операцій неможлива, якщо на земельну ділянку не має присвоєного кадастрового номера.
Якщо державний акт у вас старого зразка (виданий до 2004 року), то швидше за все земельній ділянці не присвоєно кадастрового номера і відомості про цю ділянку відсутні в Державному земельному кадастрі України. Якщо ж земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер, то це повинно відображатись на сторінці Публічної кадастрової карти України. (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).
Як присвоїти кадастровий номер
Для того, щоб присвоїти ділянці кадастровий номер, слід звернутись до фахівців, які виконають певні геодезичні та землевпорядні роботи і виготовлять відповідну технічну документацію. І зробити це слід завчасно, щоб в подальшому не виникало клопотів для здійснення будь-яких операцій з нерухомим майном.
Які документи потрібно подати до землевпорядної організації
1. Заява про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.
2. Нотаріально завірена копія державного акту
3. Копії паспорта та ідентифікаційного коду.
До відома! Відповідно до статті 132 Земельного кодексу України, угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки. Згідно з частиною 6 статті 120 Земельного кодексу України, істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.