facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як розмитнити окремі види товарів за спрощеною процедурою (+форма заяви)

Дата публікації: 23.03.2022

Аби забезпечити країну товарами першої необхідності під час війни, український уряд спростив процедуру імпорту деяких товарів. Про які саме товари йдеться, і якими є нові умови ввезення, роз’яснює для Мережі правового розвитку консультантка з фінансів та  оподаткування Анна Карпенко.

Імпорт відіграє важливу роль в економіці нашої країни, особливо зараз, під час воєнного стану. Уряд прийняв Постанову #236, яка визначає перелік товарів, що ввозяться на територію України на період воєнного стану, та процедуру розмитнення.

До переліку окремих товарів потрапили наступні групи товарів*:

  1. Лікарські засоби.
  2. Медичні вироби.
  3. Продукти харчування.
  4. Товари військового призначення (Постанова КМУ #1807).
  5. Товари критичного імпорту (Постанова КМУ #153).

*Детальний перелік товарів – у додатку до Постанови #236.

Що означає спрощена процедура

Спрощена процедура дозволяє ввезення товарів з переліку за попередньою митною декларацією без доставки товарів до термінального комплексу митниці. Форма митної декларації затверджена Постановою Кабміну України № 450 від 21.05.2012р. і повинна містити відомості відповідно до ст. 259 Митного Кодексу.

Крім того, платник податків має право на відстрочення сплати митних платежів. Щоб скористатися цим правом, необхідно подати заяву на відстрочення митних платежів одночасно з попередньою митною декларацією.
Форма заяви наведена в Листі Держмитслужби № 08-1/15/7/1493 від 10.03.2022р. У затвердженій формі встановлено термін відстрочення сплати митних платежів – протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.

Важливо! В Листі зазначається, що в разі надання відстрочення сплати митних платежів у графі 47 митної декларації застосовується код способу розрахунку “091”.

Документи до митної служби подаються в електронному вигляді за допомоги спеціального програмного забезпечення (QDPro, MDOffice і т.п.).
Для митного оформлення залучають митного брокера, діяльність якого ліцензується Державною митною службою України.


На офіційному веб-порталі Державної митної служби України https://customs.gov.ua/ для представників бізнесу є можливість здійснити онлайн-перевірку митної декларації, отримати інформацію щодо класифікації товарів, рахунків для сплати митних платежів та ін.

Для цього потрібно увійти в особистий кабінет за допомоги кваліфікованого електронного підпису.

Рекомендуємо перед ввезенням товарів на територію України за спрощеною процедурою розмитнення ознайомитися з переліком таких товарів.

Для уникнення поразки з декларування товарів на митниці, радимо звернутися до митного брокера для консультування або повного оформлення.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraineВ ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України. 

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Отримати детальнішу консультацію можна за телефоном 096-032-35-38. Консультантка на зв’язку із 11:00 до 13:00, понеділок – п’ятниця

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×