facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Податкова амністія: як скористатися

Дата публікації: 10.09.2021

На фото: Юлія Дмитраш, юристка Черкаського офісу МПР.

Пані Ірина з Черкас довго працювала за кордоном і накопичила достатню суму, аби придбати житло в Україні. До Черкаського офісу Мережі правового розвитку жінка звернулася з питанням, чи має вона право скористатися податковою амністією, аби заощадити зароблені кошти. Юристка Офісу при громадській організації «Центр Права» Юлія Дмитраш підготувала відповідь-консультацію, роз’яснила покроковий алгоритм дій і навела приклади заповнених декларацій.

Постановою Правління Національного банку України від 5 серпня 2021 № 83 затверджено Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування. Документ набрав чинності 1 вересня 2021 року та діятиме до 1 вересня 2022 року.

Фізичні особи, які мають намір відповідно до норм цього Закону скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування (далі – декларанти), звертаються до банку для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів в національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).

Які ставки одноразово добровільного збору передбачені для об’єктів декларування

Ставка збору різниться залежно від об’єкта декларування, зокрема:

– для валютних цінностей, розміщених в українських банках, прав грошової вимоги до резидентів України, об’єктів, зареєстрованих в Україні – 5 %;

– для валютних цінностей, розміщених за кордоном, прав грошової вимоги до нерезидентів України, об’єктів, зареєстрованих за кордоном – 9 % (у період з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року – 7 %);

– для номінальної вартості державних облігацій України – 2,5 %.

Так, відповідно до вимог Положення, декларант відкриває у банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».

Після підтвердження джерел походження грошових коштів чи/та банківських металів декларант має право користуватися коштами на власний розсуд та використовувати їх для власних потреб.

Як запевняють органи Держвної фіскальнї служби, коштами можна користуватися одразу після внесення їх на спеціальний рахунок.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі через Електронний кабінет платника податків, за спеціальною формою.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Тобто, наприклад, якщо ви подали декларацію 10.09.2021, то 30-ти денний термін починається 11.09.2021 року.

Приклади заповнених декларацій – за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/deklaratsiya/zrazok-zapovnennya

Після отримання від платника «звітної» / «нової звітної» / «уточнюючої» декларації у приватній частині Електронного кабінету платнику буде направлено повідомлення щодо реквізитів для сплати сум за відповідною територію із зазначенням згенерованого QR-коду кодом платежу 11011100.

При скануванні QR-коду на смартфоні користувача автоматично відкриватиметься мобільний застосунок банку зі сформованими реквізитами рахунків для сплати платежу.

Отже, порядок дій для тих, хто хоче, щоб податкова амністія стала доступною:

1. Відкриття спецального рахунку в банківській установі;

2. Внесення об’єкту декларування на спец. рахунок;

3. Подання декларації в електронній формі в ЕКПД, яка підлягає камеральній перевірці протягом 60 календарних днів.

4. Сплата збору протягом 30-ти днів за відповідною ставкою.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×