Як тимчасово перевести дитину на домашнє навчання
Дата публікації: 31.08.2020
Чи можу я тимчасово перевести доньку на домашнє навчання – у зв’язку з продовженням карантину* до 1 листопада 2020 року? З таким питанням до Громадського центру правосуддя, що діє при громадській організації «Правова єдність», звернулася мешканка Білої Церкви пані Ірина. Юристка Центру Інна Малишко проаналізувала чинне законодавство та роз’яснила, як необхідно діяти, щоб перевести дитину на сімейну освіту.
Дійсно, у зв’язку з карантинними обмеженнями навчання у школах у 2020 році проходитиме за особливими правилами. Водночас важливо розуміти, що насправді являє собою поняття домашнє навчання.
Офіційна назва домашнього навчання – сімейна освіта. Згідно з Законом України «Про освіту», сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Є рівноправною з іншими формами: очною, заочною, дистанційною, мережевою та іншими.
Увага! Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства України.
Практично це виглядає так:
1. Для переходу на сімейне навчання достатньо принести відповідну заяву до
школи за місцем реєстрації. Приймати такі заяви почнуть із 1 вересня.
2. Після цього директор видає відповідний наказ.
3. Завуч повідомляє вчителів школи, що на електронну пошту дитини має надійти календарне планування на 2 місяці. Дитина за допомоги батьків вчиться за цим навчальним планом.
4. По закінченню цього терміну дитина приходить до школи, аби написати необхідні контрольні роботи і скласти тести, які дозволять учителям оцінити рівень знань і виставити відповідні оцінки. Якщо дитина не може прийти особисто, вона здає контрольні і тести дистанційно.
Повернути дитину з сімейної форми навчання на очну можна за двох причин:
- На цьому може наполягати школа – якщо за результатами тестів виявиться, що рівень знань дитини вкрай незадовільний, і батьки не змогли організувати її навчання на належному рівні. В цьому випадку школа стає на захист права дитини на освіту.
- Якщо батьки самі вирішили повернутися до очної форми навчання. В такому випадку пишеться відповідна заява – без жодних пояснень причини зміни рішення – і за 2 тижні дитина знову може відвідувати школу.
Важливо! Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку. Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.