facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як відбуватиметься вступ до вузів у 2022 році

Дата публікації: 05.04.2022

У якому форматі проходитиме ЗНО в умовах війни, як учні здаватимуть мультитест, у яких вузах зможуть займатися онлайн студенти зі статусом внутрішньо переміщених осіб. Докладні відповіді на всі ці питання ми підготували за допомоги юристки громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Наталії Куликової та видання Українська правда. Життя.   

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) цього року відбудеться у спрощеному форматі. Для вступників розроблять національний мультипредметний тест із трьох предметів: української мови, математики, історії України. Для організації іспитів необхідна підтверджена інформація про потенційних учасників ЗНО, яку МОН братиме з відповідної бази реєстраційних даних.

Абітурієнти, які планують вступати до університетів у 2022 році, повинні обов’язково зареєструватися, аби мати змогу скласти мультипредметний тест. Зокрема необхідно створити реєстраційну картку та віддати її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація триває до 9 квітня. Створити реєстраційну картку можна за посиланням: https://zno.testportal.com.ua/registration.

Якщо абітурієнт не встиг роздрукувати, передати чи надіслати документи до 9 квітня, достатньо сформувати реєстраційну картку, запевнили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Якщо абітурієнт з тих чи інших причин має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки, ним можна скористатися цього року.

Загалом цього року механізм вступу до закладів вищої освіти такий самий, як і в минулих роках. Єдина відмінність – тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один.

Також абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.

Зазвичай такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу умовно одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів ЗНО.

Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити і підтвердження місця навчання зможуть відбуватися з будь-якої точки світу.

Встановлені порогові бали для вступу на різні спеціальності:

–        для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше за 125;

–        для медичних спеціальностей, зокрема стоматологія (222, 228), педіатрія – 150 (за винятком вступників за конкурсним балом більше 175 балів);

–        для здобуття освітнього рівня магістра за спеціальністю фармація, промислова фармація (226) – 130 балів;

–        для спеціальностей галузей право (08), публічне управління, адміністрування (28), міжнародні відносини (29) – 140 балів.

Як учні здаватимуть мультитест

Мультипредметний тест із ЗНО складатиметься із 3 обов’язкових предметів:

  • Українська мова
  • Математика
  • Історія України


Загалом 60 завдань та 80 хвилин на виконання.

Відбуватиметься тест орієнтовно у липні.

Це один комплексний тест із  трьома оцінками, які оголошать одразу після його закінчення. Предмети оцінюватимуть традиційно, тобто за шкалою 100-200 балів.

За кожен предмет буде окремий результат.

Тестування відбуватиметься протягом 10 днів. Якщо, наприклад, ви не змогли скласти в перший день через тривогу, зможете скласти в інший. Але щодня будуть різні варіанти!

Демонстраційний варіант мультитесту опублікують у червні.

Тести будуть складені за програмою ЗНО.

Тестування проходитиме у спеціально обладнаних комп’ютерних класах (частіше у школах).


У разі повітряної тривоги дітей відведуть у бомбосховища. Після закінчення тривоги тест можна буде продовжити.


Вимоги при вступі на бюджет: мультитест + мотиваційний лист.
Вимоги при вступі на контракт: лише мотиваційний лист (НЕ стосується медичних спеціальностей і кон’юнктурних спеціальностей (тобто гуманітарних наук).

Атестат, медаль, призові місця в олімпіаді не впливатимуть на ситуацію при вступі. Натомість сільський коефіцієнт буде враховуватися.

Кількість контрактних місць цьогоріч майже не обмежена! Кількість бюджетних місць зміниться. Але не вказано, стане їх більше чи менше.

На творчі спеціальності потрібно буде пройти творчий конкурс (без мультитесту).

Студенти з категорії ВПО зможуть навчатися онлайн в інших університетах: список вишів

Тисячі українських студентів були змушені переїхати до іншого міста або ж країни через війну, а багато університетів у гарячих точках не мають змоги проводити навчання навіть дистанційно. У зв’язку з цим низка українських вишів пропонують академічну підтримку студентам, які не можуть відвідувати заняття.

Відповідний список оприлюднило Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

“До уваги здобувачів освіти, які внаслідок воєнних дій втратили можливість навчатися у своєму закладі вищої освіти!

Ми публікуємо ЗВО (заклади вищої освіти), які пропонують академічну підтримку студентів, що змушені були залишити свої домівки чи не можуть відвідувати заняття через загрозу своєму життю”– повідомили у Нацагентстві.

До онлайн-освіти можна доєднатися у таких університетах:

У  Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти наголосили, що цей список не є вичерпним і він буде регулярно оновлюватися на офіційній сторінці у Facebook. 

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraineВ ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України.

Ви можете підтримати нашу роботу своїм внеском: https://ldn.org.ua/pidtrymaty/ 

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×