facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як відновити медичну документацію, втрачену або знищену на тимчасово окупованій території

Дата публікації: 29.06.2022

У випадку втрати чи знищення медичних документів пацієнту слід діяти залежно від того, яка саме документація потрібна. Поради подає юрист Хмельницької громадської організації «Подільська правова ліга» Руслан Малий.

Під час евакуації з охоплених війною з росією міст чи тимчасово окупованих ворогом територій трапляються випадки, коли людина забуває або не може зібрати всі свої медичні документи. Інколи такі документи можуть бути втрачені або взагалі знищені.

Як відновити медичну документацію

  1. Якщо пацієнтові потрібні результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань,а такожреабілітаційних рекомендацій, слід звернути до сімейного лікаря. Якщо ж лікар відсутній чи немає  можливості зв’язатися з ним, слід звернутися до будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування.

Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для відновлення подальшого лікування.

  • Якщо є потреба відновити документи про інвалідність особи, слід звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг.

  • Якщо потрібно відновити інші документи або йдеться про поновлення довідки МСЕК чи необхідність проходження медико-соціальної експертизи, особа має звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я допоможуть вирішити проблемні питання.

Міністерство охорони здоров’я України також нагадує, що особам з інвалідністю проходити повторний огляд під час війни не потрібно: строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю й дітей з інвалідністю, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк, не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×