Як відновити втрачене або зіпсоване посвідчення учасника бойових дій
Дата публікації: 05.06.2024
Що робити, коли посвідчення учасника бойових дій загубилося або стало непридатним, розʼяснює юристка ГО «Східний правозахисний центр» Марина Куприкова.
Для відновлення посвідчення учасника бойових дій (далі — УБД) чинні військові мають написати рапорт до командира підрозділу, а ветерани — заяву до ТЦК. В рапорті описують обставини втрати чи псування посвідчення. ТЦК зі свого боку зробить запит в ту установу, яка видала посвідчення.
Якщо посвідчення видавала міжвідомча комісія, для відновлення документа необхідно на електронну пошту Міністерства у справах ветеранів dpi@mva.gov.ua надіслати такі документи:
- Заяву про заміну зіпсованого/втраченого посвідчення з уточненням причин втрати. Обов’язково вкажіть у заяві номер мобільного телефону.
- У разі пошкодження посвідчення — зіпсоване посвідчення.
- Копію втраченого посвідчення (за наявності) або зазначення номеру, серії посвідчення та дати видачі.
- Копії сторінок паспорту (1,2 та 11,12), копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
- Фотокартки розміром 3х4 (2 шт).
- Фотокартки та пошкоджене посвідчення, яке підлягає знищенню, надсилаються поштовим зв’язком АТ «Укрпошта» на адресу Міністерства у справах ветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 01001.
Якщо посвідчення втрачене, тоді відповідну заяву необхідно подати до відділу поліції. Бажано також подати оголошення в газету про втрату документа із зазначенням прізвища, імені, по батькові, які на ньому вказані.
Отже, до пакету перелічених вище документів треба додати копію заяви в поліцію та копію оголошення в газеті, а за наявності — і копію посвідчення.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Читайте також:
Чи є відмінності між статусами учасників бойових дій?
В Україні запрацювала Єдина база знань для ветеранів та їхніх сімей
Які права та обов’язки мають українські військовослужбовці
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.