facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як відновити втрачені документи на нерухомість

Дата публікації: 10.11.2021

Пані Єлизавета з селища Долішній Шепіт Чернівецької області втратила документи на будинок. За порадою, як їх відновити, жінка звернулася до  Вижницького офісу Мережі правового розвитку. Роз’яснення підготувала юристка Офісу при громадській організації «Комітет виборців» Валентина Ткач.

На фото: Валентина Ткач, юристка Вижницького офісу МПР.

Документи на нерухомість можуть бути втрачені, викрадені, пошкоджені, знищені. Але шлях їх відновлення, залежно від виду документа, буде однаковим. У результаті, отримані дублікати документів матимуть таку саму юридичну силу, що й оригінал – а це і є головною метою.

У даному випадку перейматися немає причин, адже запис про право власності зберігається у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Однак тільки у тому випадку, якщо раніше відбулася реєстрація такого права.

Якщо така проблема виникла, є певний перелік документів, якими може підтверджуватися виникнення або перехід права власності на нерухоме майно, а саме:

  • договір дарування, купівлі-продажу або міни та ін.;
  • свідоцтво про право на спадщину;
  • рішення суду, яке набрало чинності;
  • ухвала суду між співвласниками нерухомого майна про визнання мирової угоди;
  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування до 01.01.2013 р, або державним реєстратором з 01.01.2013 до 01.01.2016 р.;
  • державний акт на право приватної власності на землю. Видавався з 03.1992 р до 01.01.2013 року
  • інформаційна довідка з реєстру речових прав, видана в період з 01.01.2016 р. по 02.11.2016 (видавалась без підпису та печатки реєстратора)
  • витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (наявний підпис і печатка реєстратора). Видається з 02.11.2016 по теперішній час.

За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа видати його дублікат може лише суб’єкт, що видавав такий документ. При цьому, якщо нормативно-правовий акт, на підставі якого відповідний суб’єкт видавав документ, втратив свою чинність, це не є підставою для відмови у видачі дубліката документа.

Єдиною підставою, за наявності якої суб’єкт, що видав такий документ, не може видати дублікат, є ліквідація (припинення діяльності) такого суб’єкта. У подібному випадку дубліката документа видає правонаступник відповідного суб’єкта або архівна установа (якщо передбачається передача документів до архіву).

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×