Як вклеїти фото у паспорт, якщо людина проживає на тимчасово окупованій території України

Як вклеїти фото у паспорт громадянина України, до якого територіального органу ДМС слід звернутися із відповідною заявою, в який строк це необхідно зробити, вклеять фотокартку у «старий» паспорт чи змусять отримувати документ у формі ID-картки? Одразу з кількома питаннями  до Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку звернувся мешканець Луганська.

Чоловік задався цими питаннями напередодні свого 45-річчя. При цьому пояснив, що статусу внутрішньо переміщеної особи не має. Роз’яснення подає юрист Офісу громадської організації «Суспільна служба правової допомоги» Олексій Кормілецький.

Відповідно до Статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Україна вживає всіх необхідних заходів щодо гарантування прав і свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, усім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території. Україна зобов’язується підтримувати і забезпечувати економічні, фінансові, політичні, соціальні, інформаційні, культурні та інші зв’язки з громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Відповідно до п. 8 «Положення про паспорт громадянина України», затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 р. № 2503, термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується.
До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його віку.
Паспорт, в якому не вклеєні такі фотокартки при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.
Вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25 – і 45-річного віку провадиться у п’ятиденний термін (абз. 2 п. 12 Положення).
Для вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку подаються паспорт і дві фотокартки розміром 35х45 мм (п. 15 Положення). Відповідно до підп.6 п.6 «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою КМУ від 25.03.2015 р. № 302 в редакції Постанови КМ № 795 від 03.10.2018, якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше, як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток, здійснюється обмін паспорта на паспорт у формі ID-картки. Згідно зі ст. 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Особливості оформлення і видачі паспорта громадянина України громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території України, визначені «Порядком оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України», затвердженим постановою КМУ від 04.06.2014 р. № 289. Так, згідно п. 3 Порядку, оформлення і видача паспорта громадянина України та тимчасового посвідчення громадянина України здійснюються територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення громадянина або його представника.
Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки після досягнення громадянином 25- і 45-річного віку проводиться у день звернення особи (п. 4 Порядка). Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України здійснюється безкоштовно. Отже, отримавши консультацію, чоловік має осмислити інформацію, та звернутися із заявою до будь-якого підрозділу ДМС протягом місяця після досягнення 45-річного віку.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00 у будні дні (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×