Як зареєструвати військовозобовʼязаного в житловому приміщенні, що належить юридичній особі
Дата публікації: 19.08.2024
Консультація юриста, керівника ГО «Подільський центр прав людини» Михайла Бардина є відповіддю на звернення мешканця Вінниці пана Олега. Він звернувся до організації з проханням розʼяснити йому порядок реєстрації місця проживання військовозобовʼязаного в житловому приміщенні, що належить юридичній особі.
Порядок реєстрації місця проживання регулюється Постановою Кабінету міністрів України №265 від 07.02.2022 року «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад».
Відповідно до норм зазначеного законодавчого акту, для реєстрації місця проживання особа або її законний представник (представник) і уповноважена особа житла подають:
- заяву за формою;
- паспортний документ особи;
- свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років);
- довідку про реєстрацію особи громадянином України (у разі здійснення вперше реєстрації місця проживання дитини віком до 14 років, у свідоцтві про народження якої зазначено, що батьки або один із батьків є іноземцем чи особою без громадянства);
- документи, що підтверджують право власності або право користування житлом. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника житла;
- квитанцію про сплату адміністративного збору;
- військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Вищезазначені документи слід подавати в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
У випадку, якщо власником житла є юридична особа, додатково слід подати відповідне рішення уповноваженого органу юридичної особи (відповідно до статуту) про надання дозволу на реєстрацію місця проживання.
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.