facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як зареєструватися в будинку одному зі співвласників, якщо другий  не дає на це згоди

Дата публікації: 28.08.2024

Пан Василь з Вінниччини має намір зареєструвати своє місце проживання у своїй частині будинку, співвласниками якого є він та його двоюрідний брат. Однак брат дозволу на реєстрацію не дає. Чи можна вирішити спір із братом у правовому полі? На запитання відповідає юрист, керівник ГО «Подільський центр прав людини» Михайло Бардин.

Михайло Бардинюрист, керівник
ГО “Подільський центр прав людини”.

Для реєстрації в житловому приміщенні треба надати до ЦНАПу документи, що засвідчують законність оформлення такого житлового приміщення. Це зокрема витяг з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстроване право власності на будинок і про зареєстроване право власності на земельну ділянку.

У випадку, якщо будинковолодіння має двох чи більше співвласників, для реєстрації місця проживання особи необхідно дозвіл кожного з них.

Якщо між співвласниками виникає спір, тобто коли один із них відмовляє в наданні дозволу на реєстрацію місця проживання іншому, спочатку треба розділити будинок «в натурі». Тобто визначити, які конкретно приміщення в будинку належать співвласникам. Такий поділ, за відсутністю згоди,  здійснюється в судовому порядку.

Після розділу будинку слід отримати в міській/сільській раді окремий адресний номер (зазвичай це той сам номер, що і в іншого співвласника, але з літерою «А»).

Отримавши виділену адресу і зареєстроване право власності на свою частину будинку, слід звернутися із заявою про поділ земельної ділянки та присвоєння окремих кадастрових номерів кожній із частин. Далі внести дані про земельну ділянку до Держреєстру.

Після проведення цих операцій жодних перешкод для реєстрації місця проживання у співвласника не буде.

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×