facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Які доходи враховуються при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям

Наступна консультація підготовлена юристами Сумського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Північна правозахисна група» у відповідь на запит місцевої мешканки, яка сама виховує дітей. Її питання було наступним: «Доходи за який період буде враховано при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям при зверненні в лютому 2021 року?».

При зверненні для призначення допомоги до розрахунку середньомісячного доходу сім’ї враховуються два квартали, які передують місяцю до звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям.

Отже, у лютому-квітні 2021 року для призначення допомоги на дітей одиноким матерям враховуються доходи за третій та четвертий квартали 2020 року, тобто з 01.07.2020 по 31.12.2020 р.

Для призначення допомоги збирається інформація про доходи за відповідним запитом територіального підрозділу соціального захисту населення до Державної податкової служби, Пенсійного фонду України.

Звертаємо увагу: оскільки відомості про доходи за четвертий квартал 2020 року в Державній Податковій службі будуть після 20 лютого, підрозділ соцзахисту зможе отримати інформацію для призначення допомоги лише на початку березня 2021 року.

Важливо пам’ятати, що допомога надається у випадку, коли є різниця між середньомісячним доходом сім’ї та прожитковим мінімумом для дитини відповідного віку, тобто, по суті, розмір допомоги залежить від доходів родини.
Прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років:
від 1 січня 2021 року – 1921 грн;
від 1 липня 2021 року – 2013 грн;
від 1 грудня 2021 року – 2100 грн.
Прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років:
від 1 січня 2021 року – 2395 грн;
від 1 липня 2021 року – 2510 грн;
від 1 грудня 2021 року – 2618 грн.

Відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого Постановою Кабміну України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» №632 від 20.07.2020 р., до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:
– заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
– грошове забезпечення військовослужбовців;
– пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
– стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);
– соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі утворення) рад (далі – органи соціального захисту населення), у тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
– допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
– грошові перекази, отримані із-за кордону;
– інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Які доходи НЕ включаються в середньомісячний сукупний дохід, можна дізнатися тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/632-2020-%D0%BF#Text

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×