facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Які доходи враховуються при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям

Дата публікації: 03.03.2021

Наступна консультація підготовлена юристами Сумського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Північна правозахисна група» у відповідь на запит місцевої мешканки, яка сама виховує дітей. Її питання було наступним: «Доходи за який період буде враховано при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям при зверненні в лютому 2021 року?».

При зверненні для призначення допомоги до розрахунку середньомісячного доходу сім’ї враховуються два квартали, які передують місяцю до звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям.

Отже, у лютому-квітні 2021 року для призначення допомоги на дітей одиноким матерям враховуються доходи за третій та четвертий квартали 2020 року, тобто з 01.07.2020 по 31.12.2020 р.

Для призначення допомоги збирається інформація про доходи за відповідним запитом територіального підрозділу соціального захисту населення до Державної податкової служби, Пенсійного фонду України.

Звертаємо увагу: оскільки відомості про доходи за четвертий квартал 2020 року в Державній Податковій службі будуть після 20 лютого, підрозділ соцзахисту зможе отримати інформацію для призначення допомоги лише на початку березня 2021 року.

Важливо пам’ятати, що допомога надається у випадку, коли є різниця між середньомісячним доходом сім’ї та прожитковим мінімумом для дитини відповідного віку, тобто, по суті, розмір допомоги залежить від доходів родини.
Прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років:
від 1 січня 2021 року – 1921 грн;
від 1 липня 2021 року – 2013 грн;
від 1 грудня 2021 року – 2100 грн.
Прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років:
від 1 січня 2021 року – 2395 грн;
від 1 липня 2021 року – 2510 грн;
від 1 грудня 2021 року – 2618 грн.

Відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого Постановою Кабміну України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» №632 від 20.07.2020 р., до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:
– заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
– грошове забезпечення військовослужбовців;
– пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
– стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);
– соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі утворення) рад (далі – органи соціального захисту населення), у тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
– допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
– грошові перекази, отримані із-за кордону;
– інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Які доходи НЕ включаються в середньомісячний сукупний дохід, можна дізнатися тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/632-2020-%D0%BF#Text

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×