Якщо відсутня охоронна сигналізація, або 10 житейських порад із безпеки
Дата публікації: 08.01.2019
Аби ваша квартира і все нажите майно залишалося з вами, необхідно проявляти обережність і завбачливість. Якщо у вас не підключена пультова охорона квартир, зверніть увагу на прості правила, дотримуючись яких, ви зможете убезпечити своє житло. До них слід привчати не тільки дітей, а й усіх, хто живе у квартирі, зауважує юрист Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Павло Головатий – і подає низку корисних рекомендацій, особливо актуальних під час новорічних та Різдвяних свят.
Не варто хвалитися новими придбаннями або планами на найближчу відпустку. Навіть друзі, абсолютно не припускаючи того, можуть «навести» злодія на вашу квартиру, поділившись свіжими новинами про вас зі своїми знайомими, для яких це може послужити керівництвом до злочинних дій. Ніхто не примушує вас жити затворником, але зайва відвертість – не завжди корисна.
Не поширюйте інформацію про себе в соціальних мережах. Злодії також можуть бути активними користувачами інтернету, і, побачивши фотографії у Фейсбуку, де на вас чудова шубка і прикраси, «продвинутий домушник» задумається про легку здобич.
Забудьте про те, щоб навіть іноді класти ключі від квартири в поштову скриньку або під килимок біля вхідних дверей. Це було можливо за часів наших дідусів і бабусь, але протипоказано зараз – навіть якщо дитина, пішовши до школи, забула свої ключі, а ви полетіли в Карпати і повернетеся за тиждень.
Уникайте зайвих зовнішніх розкошів. Як ми складаємо враження про людину по її зовнішньому вигляду, так само і крадій, спраглий до поживи, робитиме висновки про матеріальне становище господарів квартир по виду вхідних дверей і штор на вікнах. Двері не повинні бути надто розкішними – інакше вони можуть привернути увагу злодія, але й хистка конструкція може легко піддатися натиску професійного «домушника». Ставте такі двері, які б не привертали багато уваги своєю добротністю, але могли б на 100% виконати свою основну функцію. Надійні вхідні двері і хороший замок – це важливо. Ми рекомендуємо встановлювати не одні, а двоє дверей, навіть не зважаючи на те, встановлена чи ні у вас охоронна сигналізація. Коли злодій відкриває перші двері і наткнеться на другу перешкоду, це створить ефект несподіванки і відбере в нього додатковий час і зусилля. Якщо ви живете на першому чи останньому поверхах, встановіть віконні грати. Увага! Ґрати варто встановити не зовні, а всередині приміщення.
Будьте оригінальними! Кожен досвідчений квартирний злодій прекрасно знає список основних потаємних місць, куди люди в першу чергу ховають гроші. Це такі «хитрі» укриття як морозильна камера холодильника, зливний бачок унітаза, люк пральної машини, нижні полиці шафи та інші. Здивуйте непроханого гостя: вигадайте більш оригінальне і надійне місце для зберігання грошей. І буде краще, якщо ви розділите суму на кілька частин і складете гроші в різних місцях. До деяких «заначок» злодій точно не дістанеться.
Перед виходом завжди перевіряйте, чи закриті вікна і кватирки. А на період тривалої поїздки непогано б закрити вікна шторами, щоб сховати від цікавих поглядів обстановку у вашій квартирі.
Якщо їдете надовго, попросіть сусідів регулярно забирати вашу кореспонденцію. Газета або лист, які тижнями стирчать із поштової скриньки чи дверей, будуть явними сигналами того, що господар квартири давно відсутній. Хорошим способом імітації присутності стане включений радіоприймач або ввімкнене в передпокої світло. Правда, за електроенергію вам доведеться заплатити трохи більше.
Загальні з сусідами коридорні двері – не завжди добре. Насправді це найбільш поширена пастка та ілюзія ще про один бар’єрі безпеки. Двері у вашу квартиру можуть бути найнадійнішими, але якщо ви залишили їх відчиненими і пішли відкривати «загальні» двері, які можуть бути не замкненими, може статися так, що цим скористаються грабіжники. Вони потраплять у вашу квартиру, безперешкодно відкривши «загальні» двері, коли ви до них підійдете, і зможуть заблокувати ваші дії.
Якщо у вашій квартирі пропало світло, не варто поспішати відкривати двері і дивитися, чи не вибило в щитку автомат. Прислухайтеся, що відбувається у коридорі. Якщо ви знаєте телефони сусідів по поверху або по під’їзду, зателефонуйте їм і поцікавтеся у них, чи не відключилося світло й у них. Можете зв’язатися із організацією, що обслуговує будинок (телефон вказаний у квитанції за квартиру), дізнатися, чим викликане відключення світла. Що робити у випадку, коли світла немає тільки у вас, і вам все-таки треба подивитися коридорний щиток на предмет вибитого автомата, а ви вдома самі? Зателефонуйте близьким людям, поділіться ситуацією, яка сталася, і, виходячи в коридор, продовжуйте розмовляти з ними по телефону. У разі будь-якої нештатної ситуації співрозмовник почує, що відбувається і зможе викликати допомогу.
Ось такий перелік простих рекомендацій, які насправді, не такі вже й складні для виконання. У будь-якому разі ви також можете телефонувати до чергової патрульної частини вашого міста або за номером 102.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.