facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Яким має бути мінімальний розмір аліментів і як добитися перерахунку

Дата публікації: 21.12.2020

Мати отримує на утримання дитини 300 гривень аліментів щомісяця – хіба це справедливо і законно? Саме з такою проблемою до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку звернулися майже одночасно дві жінки. Обидві хотіли йти до суду з позовом про збільшення розміру виплат. Вирішити ситуацію допоміг юрист Офісу, що діє при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини», Віталій Бабика. Він також підготував роз’яснення на допомогу тим, хто й досі отримує таку мізерну суму в якості аліментів на дитину.

Дійсно, зараз багато матерів в Україні отримують аліменти менші, ніж 50% прожиткового мінімуму* для дитини відповідного віку. Здебільшого це стягувачі, яким присудженні аліменти у твердій грошовій сумі.

Справа в тому, що до 08.07.2017 року суд міг визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка є меншою, ніж мінімальний розмір виплат, передбачених законодавством України (на той час – 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку).

У такому випадку дитині призначалася державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Але з 08 липня 2017 року набули чинності зміни до законодавства, відповідно до яких мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, незалежно від того, визначений він у частці від доходу платника аліментів чи у твердій грошовій сумі.

З огляду на вищевикладене, державний виконавець при здійсненні розрахунку заборгованості з аліментів за період з 08.07.2017 повинен застосовувати для розрахунку 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що був встановлений у відповідні періоди. Зміни ці підтверджують статті 182 (Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів) та 184 (Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі) Сімейного кодексу України.

Отже, якщо ви й досі отримуєте аліменти у розмірі, меншому, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, вам необхідно звернутися до державного виконавця із заявою про перерахунок заборгованості із аліментів. Цього буде достатньо. Водночас не зайвим буде послатися на Постанову Харківського апеляційного суду від 20 листопада 2019 року у справі № 611/718/19**.


Корисні посилання:

*Розміри прожиткового мінімуму в Україні https://bit.ly/2LSJcwC

*Постанова Харківського апеляційного суду https://bit.ly/3r7X9Xw 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×