За пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму пропонують карати штрафами (+відео)
Дата публікації: 23.12.2021
У Верховній Раді України знову виступають проти пропаганди гомосексуалізму та трансгендеризму. Відповідний документ у Раді в листопаді поточного року зареєстрували вже вдруге. Його відмінність від попереднього в тому, що цього разу до переліку* додали ще й педофілію. Можливі законодавчі зміни телеканалу «33 Media» прокоментувала адвокатка, керівниця Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Анастасія Площинська.
Внесений на розгляд народних депутатів законопроєкт доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 180-2. Його автори зокрема пропонують за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму карати штрафами: від 17 тис грн – фізичних осіб, від 51 тис – юридичних і 85 тис грн – посадовців.
- Взагалі в Україні зараз немає відповідальності за пропаганду, за прояви сексуальних вподобань особи чи визначення особи певної статі, зміни статі, – коментує Анастасія Площинська.
Під пропагандою гомосексуалізму та трансгендеризму маються на увазі використання ЛГБТ-символіки, публічний заклик до стосунків між людьми однієї статі, фільми та книги на цю тему, рекламу гормональної терапії чи хірургічної операції зі зміни статі, а також публічна демонстрація і визнання одностатевих стосунків чи трансгендеризму одними із варіантів норми. Також до цього переліку додали й педофілію. Однак психологи та юристи одностайно стверджують, що ці поняття не можна ставити в один ряд, і це є підміною понять.
- Розбещення неповнолітніх – це, дійсно, негативне явище, правопорушення, за яке передбачена кримінальна відповідальність. А сексуальні погляди людини, її ідентифікація себе за тендером не є негативним явищем, – зауважує адвокатка. – В Україні основним нормативно-правовим актом, який передбачає відповідальність за педофілію, є Кримінальний кодекс України, зокрема стаття 156 «Розбещення неповнолітніх».
Такий законопроект віддаляє Україну від євро інтеграційного шляху, говорять правники, та взнаки дається спадок «радянщини».
- Раніше в історії були випадки, коли гомосексуалізм та випадки публічної демонстрації відносин між людьми однієї статі вважалися кримінальним правопорушенням, злочином. І гомосексуалістів прирівнювали до фашистів, – додає Анастасія Площинська.
Зі свого боку представники ЛГБТ-спільноти переконані, що такий законопроект викличе ще більше ненависті та перетворить Україну з демократичної держави в гомофобну. Ресурс також наводить певну статистику: за підрахунками самих представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, лесбійок, геїв, транссексуалів і трансгендерів в Україні зараз від 800 тис до 1 млн осіб.
* Під педофілією слід розуміти стосунки сексуального характеру між повнолітньою особою та особою, що не досягла 16-річного віку.
Під пропагандою педофілії слід розуміти будь-які з наступних дій: публічне визнання педофілії одним із варіантів норми або реклама педофілії, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; публічне заперечення наявності негативних наслідків для дітей, що постраждали від педофілії, або визнання, що за наявності добровільної згоди дитини педофілія не є шкідливою, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; виготовлення, розповсюдження, демонстрація фільмів чи інших відеоматеріалів (в тому числі мультфільмів), що містять стосунки сексуального характеру між повнолітньою особою та особою, що не досягла шістнадцятирічного віку.
Під гомосексуалізмом автори законопроєкту визначають стосунки сексуального характеру між особами однієї статі.
Пропагандою гомосексуалізму є будь-які з наступних дій: виготовлення та/або поширення, а також публічне використання продукції, що містить ЛГБТ-символіку; публічне визнання одним із варіантів норми, реклама або заклик до укладання будь-яких видів шлюбів, не передбачених Конституцією України, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; публічний заклик чи реклама участі в стосунках сексуального характеру між особами однієї статі, визнання таких стосунків одним із варіантів норми або заперечення підвищеного ризику гомосексуалістів заразитися ВІЛ, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; публічна демонстрація стосунків сексуального характеру між особами однієї статі або виготовлення, розповсюдження, демонстрація фільмів чи інших відеоматеріалів (в тому числі мультфільмів), що містять стосунки сексуального характеру між особами однієї статі.
Під трансгендеризмом слід розуміти самоідентифікацію особи не відповідно до її біологічної статі.
Під пропагандою трансгендеризму слід розуміти будь-які з наступних дій: реклама гормональної терапії чи хірургічної операції зі зміни статі або заклики до використання такої продукції чи послуг; публічне визнання трансгендеризму одним із варіантів норми або реклама трансгендеризму, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.