facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Заповнив документи без помилок – швидше отримаєш соціальну допомогу

Дата публікації: 25.02.2021

Під час карантинних* обмежень громадяни України мають можливість звертатися до підрозділів соціального захисту населення дистанційно: онлайн або з використанням спеціальних скриньок для збору документів. Водночас важливо не припускатися помилок і неточностей при заповненні документів та вчасно  інформувати про зміни у своїх персональних даних.  Це сприятиме швидшому розгляду документів і відповідно – результатам у вигляді державної допомоги. Роз’яснення на цю тему підготували юристи Сумського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Північна правозахисна група».

Часом не всі громадяни, які звертаються з важливих питань, з відповідальністю перевіряють заповнені заяви. Випадкові помилки та неуважність при заповненні документів можуть призвести до невідповідності персональних даних, а це впливає на призначення субсидії, допомоги малозабезпеченим сім’ям або допомоги на дітей одиноким матерям.

Однією зі змін, які набули чинності із липня 2020 року у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, є запровадження електронного обміну з Державною податковою службою, Пенсійним фондом України та одержання інформації з державних реєстрів, зокрема, з Реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Після того, як інформація надійде із зазначених установ, територіальний підрозділ соціального захисту населення визначає право особи на призначення соціальних допомог.

Проте є випадки, коли на запити надходить інформація про невідповідність персональних даних заявників, а саме в реєстраційному номері облікової картки платника податків, яка міститься в Державному реєстрі фізичних осіб чи в паспортних даних.

Невідповідність даних виникає в разі зміни заявниками прізвища, заміни чи отримання нового паспорта, отримання чи відмови від реєстраційного номеру облікової картки платника податків та ін.

Крім того, нагадуємо про постійну верифікацію особових справ щодо достовірності інформації, поданої отримувачами соціальних допомог.

Серед найбільш поширених помилок, які під час карантину впливають на призначення соціальної допомоги, наступні:

– документи без дати заповнення документів;

– не є дійсним реєстраційний номер облікової картки платника податків (як правило, мова йдеться про помилково зазначені цифри);

– номер та серія паспорту не вказані невірно;

– немає підпису на заяві.

– відсутність даних у розділах документів, які мають бути обов’язково заповнені, у тому числі, персональних даних заявника та членів родини (ПІБ, адреса, контактний телефон, дата народження, серія та номер паспорта, сімейний стан);

Пам’ятайте, що правильне та коректне заповнення документів на призначення різних видів соціальної допомоги, вчасне інформування про зміни в персональних даних сприятиме швидшому їх розгляду та прийняттю відповідних рішень.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×