Жорстоке поводження з тваринами: що чекає на кривдників
Дата публікації: 11.09.2018
У прямому ефірі радіо «Поділля-Центр» 27 серпня юристка Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Анастасія Площинська надавала коментар щодо відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання. Інформаційним приводом стало розслідування, яке проводили журналісти та громадські активісти Кам’янця-Подільського.
Конфлікт точився навколо ситуації у селі Кам’янка, розташованому у приміській зоні Кам’янця-Подільського. Там у приватній садибі люди виявили виснажених, голодних та занедбаних коней і собак. Поки небайдужі дізнавалися хто винен і що робити, місцеві ЗМІ висвітлювали ситуацію, зверталися за коментарями до експертів.
Фото, зроблені активістами у с. Кам’янка. Джерело: live-kp.com
Юристка Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга» пояснила слухачам, що жорстоке поводження з тваринами – це не пов’язані з самообороною дії людини, що наносять шкоду тваринам, викликають у них фізичні або психічні страждання. Виявляти жорстокість означає не лише заподіювати тварині біль, але й у залякувати, наражати її на небезпеку, залишати її у ситуації, що викликає надмірні чи невиправдані страждання, залишати домашніх тварин без нагляду.
У деяких країнах, у тому числі в Україні, знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацьковування цих тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, чи у присутності неповнолітніх, становить склад злочину, передбаченого статтею 299 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин – тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн із конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.
Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами тягнуть за собою накладення штрафу від 5100 до 8500 грн. або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.
Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 8500 грн неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.
Окрім адміністративної, також передбачено кримінальну відповідальність. Згідно зі ст. 299 Кримінального кодексу України, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Ці ж дії, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
Титульне фото до статті: live-kp.com
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.