Зміна місця реєстрації для військовозобовʼязаних: агоритм дій
Дата публікації: 21.03.2024
Від 24 лютого 2022 року у зв’язку з воєнним станом військовозобов’язані та резервісти не можуть змінювати місце проживання без дозволу керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Алгоритм зміни місця реєстрації розʼяснює юристка БМГО «Правова єдність» Олександра Щербина.
Етапи отримання дозволу від ТЦК для зміни місця реєстрації:
- Зберіть необхідні документи. Потрібен ваш паспорт, військовий квиток, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, документ, що підтверджує нове місце проживання (за наявності додайте документи, що підтверджують причину зміни місця проживання (наприклад, довідка про працевлаштування, договір найму житла тощо)).
- Складіть рапорт на ім’я керівника ТЦК та СП з проханням дозволити зміну місця проживання. До заяви додайте перелік документів, наведений вище.
- Керівник ТЦК та СП розглядає ваш рапорт упродовж 7 днів. У разі позитивного рішення вам видадуть дозвіл на зміну місця реєстрації.
- Після отримання дозволу зніміться з військового обліку у ТЦК та СП за попереднім місцем проживання.
- Зверніться до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за новим місцем проживання.
- Протягом 7 днів з дня прибуття до нового місця проживання станьте на військовий облік у ТЦК та СП за новим місцем проживання. При собі майте документи, які подавали для отримання дозволу на зміну місця проживання.
Виняток! Вам не потрібно йти в ТЦК та СП за дозволом, якщо ви:
- виключений з військового обліку, маєте відмітку про це у військовому квитку;
- маєте відстрочку від мобілізації з наявністю посвідчення про відрядження (знаходиться у відрядження, але має відстрочку про мобілізацію);
- резервіст, якого зняли з обліку і ви рухаєтеся, щоб стати на облік в іншому «військкоматі» (маєте на це сім днів).
В інших випадках тих, хто виїжджає за межі проживання без дозволу ТЦК та СП, можуть притягти до адміністративної відповідальності за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.