facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як «Правовий Простір» допомагає молодим громадським організаціям стати успішними

Дата публікації: 04.08.2017

Зареєстрована навесні 2017 року громадська організація «Правові ініціативи» з Херсонщини пройшла навчання в «Інформаційному Ресурсному Центрі «Правовий Простір». Завдяки експертній допомозі молода команда визначила вектор та основні напрямки діяльності.

Команда ГО «Правові ініціативи» – молода, проте амбіційна і впевнена у власних силах і необхідності втілювати корисні проекти та ініціативи у Нижньосірогозькому районі. Голова правління організації – юристка Альона Шокарєва та бухгалтерка Світлана Харченко – мають досвід громадської роботи. Тож, створивши 2017 року ГО «Правові ініціативи», команда вирішила будувати свою роботу грамотно і за сучасними підходами.

Сесія з оргрозвитку – вектор руху у правильному напрямку

Вже у червні 2017 року «Правові ініціативи» здобули перший грант з організаційного розвитку ОГС в рамках фінансування Угоди про співпрацю між Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та ІСАР «Єднання». Завдяки цьому запросили до Нижніх Сірогозтренерку ІРЦ «Правовий простір» Анну Мартинюк – провести сесію стратегічного планування.

За два дні визначили цінності, окреслили місію та бачення, сформували напрямки роботи, продукти та цільову аудиторію, проаналізували ресурси. Засвоїли три невід’ємні складові успіху громадської організації: ідея, команда та ресурси. А головне – почали покрокове планування діяльності та виробили стратегію розвитку на перший рік.

18952

Світлана Харченко (ліворуч) та Альона Шокарєва під час сесії зі стратегічного планування. Фото: Володимир Орловський/ legalspace.org

– Ми вирішили розпочати свою діяльність саме з організаційного розвитку. Розуміли, що вдале планування допоможе нашій команді чітко розуміти, як та куди рухатися задля своєї місії. Тепер ми зможемо сфокусуватися на вирішені гострих суспільних проблем у Нижньосірогозькій громаді, знаємо, з чого почати діяльність та залучимо нових людей до роботи, – ділиться Альона Шокарєва, голова правління організації.

Крок другий: стажування у Херсоні

Юристка згадує, що їх знайомство з херсонськими колегами відбулося у лютому 2016 року, під час психологічно-правового семінару у Нижніх Сірогозах, де команда ІРЦ «Правовий простір» та Благодійний фонд «Джерело життя» проводили виїзний семінар для демобілізованих, рідних військових, держслужбовців, місцевих активістів та волонтерів.

Відтоді перша зустріч переросла у партнерство, результатом якого і стала стратегічна сесія, а згодом – і стажування в офісі «Правового Простору» наприкінці червня 2017.

Під час стажування гості отримали можливість на практиці ознайомитися з основами проектного менеджменту. Побачили, як оформлюється угода, який пакет надсилається донору, як виконуються проекти та готується звіт. Познайомилися на практиці, як вести документацію за проектом, забезпечувати його інформаційний супровід, звітувати про виконані проекти, що реалізуються. Поспілкувалися з досвідченими менеджерами та директорами інших громадських організацій про їх підходи до формування команди. Перейняли досвід з управління ресурсами та формування ядра організації. Побачили, як працюють громадські приймальні по наданню безоплатної правової допомоги в інших громадських, благодійних організаціях.

Упродовж тижня Анна Мартинюк надала 5 консультацій з фандрейзингу, стратегічних комунікацій, маркетингу неприбуткових організацій, адвокасі, командоутворення. Пояснила, як саме налагодити комунікацію з ключовими стейкхолдерами та заявити про себе в громаді.

– Бути тренеркою для мене задоволення. Маючи великий досвід роботи в правозахисній сфері, я бажаю ділитися знаннями з молодими правозахисними громадськими організаціями. Одночасно мені важливо тримати баланс і не нав`язувати своє бачення членам «Правових ініціатив». Тому я була більше ментором та колегою для них, ставила питання, щоб вони самостійно знайшли свій шлях. Для мене цінно, коли члени ГО самі приходять до результату і готові брати відповідальність за його досягнення, – ділиться тренерським досвідом координаторка «Правового простору» Анна Мартинюк.

Тренерка ІРЦ “Правовий Простір” Анна Мартинюк. Фото: Володимир Орловський/ legalspace.org

Для нашої молодої організації важлива кожна деталь, тому ми й вирішили пройти стажування у «Правовому Просторі». Отримали цінну базу знань для початку своєї громадської діяльності. Щиро дякуємо тренерці Анні Мартинюк за відвертість та душевність, виявлену до нашої команди. Сподіваємося, що вдалий початок допоможе ГО «Правові ініціативи» зрозуміти проблеми громади та вирішити їх, – говорить Альона Шокарєва.

ІРЦ «Правовий Простір» і надалі продовжує надавати менторський супровід ініціативам та проектам ГО «Правові ініціативи». На сьогодні молода організація ставить перед собою нові завдання, продовжує надавати безоплатну правову допомогу, проводить правопросвітницькі заходи для своїх земляків і мріє вступити в Громадську спілку «Мережа правового розвитку».

– У результаті написано стратегічний план ГО «Правові ініціативи». Один із напрямків їх діяльності – надання безоплатної правової допомоги військовослужбовцям, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Також вони працюватимуть над трансформацією свідомості людей у громаді із споживацької до активної та відповідальної позиції за життя, займатимуться правопросвітою в громаді. Їх унікальність у тому, що вони єдина правозахисна ГО в Сірогозькому районі і вони беруться за складні справи, допомагають відновити справедливість у тих справах де її всі відмовилися допомагати, а люди самостійно не справляються.

Шлях ГО «Правові ініціативи» гідний наслідування новоствореними правозахисними організаціями. Колеги з Нижніх Сірогоз не видумували велосипед, а методично, грамотно взялися за розвиток організації: виграли грант на тренінг з організаційного розвитку, налагодили співпрацю з провідними громадськими та благодійними організаціями області, пройшли стажування та взялися за підготовку власних проектів. Впевнена, їх наполеглива праця швидко стане помітною та запитуваною у громаді. І вони матимуть високі шанси на приєднання до Мережі правового розвитку, – резюмує Анна Мартинюк.

За матеріалами порталу «Правовий простір»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×