facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як пройшов третій модуль Школи експертів місцевого самоврядування

Дата публікації: 24.07.2017

Навчальний семінар на тему децентралізації за програмою “Школи місцевого самоврядування” Мережі правового розвитку відбувся 20-21 липня 2017 року у Києві.

Відкривала захід Олена Матвійчук, Голова Правління ГС “Мережа правового розвитку”.

Олена Матвійчук і Віталій Загайний

У перший день заходу разом із Віталієм Загайним, тренером семінару та головою Центру Громадянских Ініціатив, учасники отримали знання з теми «Децентралізація як суспільний процес: причини, передумови, цілі, актуальні тенденції». Терміни і поняття, що варто знати новачкам у сфері децентралізації. Ситуація перед запровадженням реформи та її перші результати. Також була зачіплена тема галузевої децентралізації та необхідних змін у Конституції.

Валентина Пізняхівська (зліва) та Наталія Козир

Під час другої презентації “Правове поле децентралізації: європейські стандарти, українське законодавство, практика застосування” учасники семінару дізнавалися про стандарти Європейського Союзу при формуванні автономних територіальних одиниць, українське законодавство, яке регулює співробітництво громад та добровільне об’єднання громад, специфіку застосування бюджетного та податкового кодексів. Крім цього, Віталій Загайний розповів про методику утворення та управління об`єднаними територіальними громадами.

зліва праворуч: Наталія Козир, Надія Климук, Євген Полтенко

На другий день семінару учасники розбиралися у темі “Ресурси децентралізації: повноваження органів місцевого самоврядування, формування місцевих бюджетів” з тренерами Віталієм Загайним та Наталією Кузьмою. Увага була прикута до питань фінансової децентралізації, можливостей Державного фонду регіонального розвитку, проектів на покращення соціальної інфраструктури громад.

“Децентралізація — закономірна річ для країни, якщо вона обирає демократичний шлях розвитку. Вважаю, що реформа, яка спрямована на розподіл влади, дасть поштовх для соціального та економічного розвитку регіонів, та, особливо, малих міст. І ми як громадські діячі маємо всіляко цьому сприяти та впроваджувати ці ідеї у себе на місцях”. – зазначила Наталія Козир, керівниця Мукачівського офісу Мережі правового розвитку та виконавча директорка Правозахисного фонду «Розвиток».

“Отриманi знання використаю для більш якісного експертного супроводу партнерських громад, зможу ефективніше комунікувати з органами місцевого самоврядування та забезпечувати доступ членів громад до інструментів місцевої демократії”, – поділилася враженнями від участі у заході Вікторія Ільчишен, координаторка Західного регіону Мережі правового розвитку (Кам’янець-Подільський).

Учасники семінару із тренером Віталієм Загайним

Сесія запитань-відповідей, ділова гра, фотосесія учасників семінару – так завершився третій модуль “Школи місцевого самоврядування”.

Автор: Наталія Бурило, комунікаційний менеджер Мережі правового розвитку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×