Черкащина: Правозахисники заявляють про прояви дискримінації у селах Ятранівка і В’язівок
Дата публікації: 10.03.2017
Представники ГО «Центр права» стривожені ворожим ставленням до ромів у селах В’язівок та Ятранівка Черкаської області. Стосовно ситуації у Ятранівці правозахисники готують листа до голови Черкаської ОДА з вимогою запобігти розпалюванню національної ворожнечі та протидіяти дискримінації.
Про непрості відносини між місцевими ромами та іншими жителями села Ятранівка Уманського району Черкаської області юристи дізналися під час виїзного прийому ромської громади, проведеного наприкінці лютого. Окрім типових питань – оформлення двох паспортів і встановлення батьківства – представники Черкаського офісу Мережі правового розвитку Петро Бурлаченко та Валентина Пізняховська почули від ромів й інші скарги правового характеру.
«Сільський голова відмовляється приймати документи щодо виділення земель сільськогосподарського призначення ромам, які працювали у сільгоспкооперативі, хоча такі рішення щодо виділення земель затверджує не сільський голова», – уточнює Петро Бурлаченко.
Насторожують й інші моменти: за словами юриста, деякі жителі села провокують ромів на суперечки та сутички, а коли роми звертаються до сільського голови по допомогу, той відмовляє їм. Петро Бурлаченко говорить також і про образи та дискримінаційні прояви щодо ромських дітей, учнів місцевої школи.
Після виїзної консультації правозахисники спробували поспілкуватися з очільником сільради.
«Ми зателефонували сільському голові та запросили його на зустріч, але він відмовився, мотивуючи тим, що у нього багато роботи», – констатує Петро Бурлаченко.
Оскільки спроба діалогу не вдалася, за результатами поїздки правозахисники готують офіційного листа до Черкаської облдержадміністрації. У ньому вони вимагають втрутитися у ситуацію, запобігти розпалюванню національної ворожнечі, протидіяти дискримінації та виконувати державну Стратегію захисту прав ромів.
У селі В‘язівок Городищенського району Черкаської області ситуація, схоже, менш напружена, але також потребує уваги.
«Зі слів старійшини ромського поселення Василя Сердюченка, щодо ромів були утиски та погрози з боку правоохоронних органів, але наразі (поліціянти – ред.) припинили до них навідуватися», – говорить юрист.
У селі також є гострою проблема з безробіттям ромів: Василь Сердюченко, приміром, розповів, що копає людям колодязі, городи – з тих заробітків і живе.
Зліва направо: юрист “Центру права” Петро Бурлаченко, старійшина ромського поселення села В’язівок Василь Сердюченко, співробітниця “Центру права” Олена Паламар. Фото: ГО “Центр права”.
Під час виїзного прийому місцеві роми також зверталися до правозахисників з такими питаннями:
– процедура отримання земель сільгосппризначення;
– перелік необхідних документів, які слід подавати до сільради та Держгеокадастру;
– порядок звернення до пенсійного фонду щодо отримання пенсії;
– допомога матерям-одиначкам;
– отримання субсидії на комунальні послуги, якщо людина не є власником житла. Юристи Петро Бурлаченко та Олена Паламар надали людям консультації та роз’ясннення, а по завершенні прийому – контактну інформацію* і запросили їх звертатися по безоплатну правову допомогу як особисто – до стаціонарної приймальні, так і телефоном.
*Приймальня Черкаського офісу Мережі правового розвитку прии ГО «Центр права» працює за адресою: м.Черкаси, вул.Смілянська 44, офіс 315. Тел.: 097-319-68-28, 063-50-50-215.
Довідка
Виїзні прийоми проведено в рамках проекту «Підтримка діяльності Центру правової інформації та консультації м. Черкаси. Надання якісної правової допомоги ромській громаді», який ГО “Центр права” втілює за підтримки Ромської програмної ініціативии Міжнародного фонду “Відродження“.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.