Доступна та якісна правова допомога в Білоцерківській громаді
Дата публікації: 21.05.2020
Білоцерківська громада отримала чудову звістку — ГО «Правова єдність» стала учасником грантового проєкту “Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». Що це означає для пересічного громадянина?
Громадський центр правосуддя, створений на базі Громадської організації “Правова єдність”, це “єдине вікно” доступу людей до правових, адміністративних та соціальних послуг. Тобто тепер не потрібно оббивати пороги чиновницьких кабінетів та інстанцій “в пошуках істини”: мешканці громади мають можливість в одному місці отримати всю необхідну інформацію.
Керівниця проєкту, менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Олена Сінчук розповіла про те, як виникла ідея створення Громадського центру правосуддя саме в Білій Церкві:
“За підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» Мережа правового розвитку стала однією з перших українських громадських організацій, яка вже з 2018 року пропілотувала у наших реаліях модель Громадського центру правосуддя у громадах Харківської області. Це своєрідний майданчик, орієнтований на потреби мешканців громад для забезпечення доступу людей до правосуддя.
Крім правової допомоги, Центр створює можливості для вирішення повсякденних проблем мешканців громади через альтернативне вирішення спорів, а також через побудову діалогових мостів між громадою та владою (місцевим самоврядуванням, судами, поліцією). Результати дослідження роботи аналогічного центру на Харківщині продемонстрували, що кожна гривня, яка була вкладена в організацію та забезпечення його роботи, повернулася громаді у співвідношенні 1:4.
Ідея створення подібних центрів запозичена з міжнародної практики. З цим досвідом представники громадських організацій мали можливість ознайомитись за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя». Подібні установи тривалий час вже працюють у США, Сингапурі та країнах Латинської Америки. Вони вже довели свою ефективність у забезпеченні доступу громадян до правосуддя, поліпшення якості життя мешканців місцевих громад.
Біла Церква є містом районного значення на Київщині, населення якого складає понад 210 тисяч мешканців. У місті діють 40 великих промислових підприємств, 19 бюджетоутворюючих підприємств у галузі промисловості, 35 спільних підприємств. Планується, що місцевий громадський центр правосуддя загалом охопить населення загальною кількістю 330 тисяч осіб (включно з мешканцями Білоцерківського, Таращанського, Сквирського районів Київщини)“.
Директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква Ольга Настіна розповідає, що стало передумовами для створення Центру:
“Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність», на базі якої створено громадський центр правосуддя у Білій Церкві, розпочала свою роботу у 2007 році як незалежна професійна неприбуткова організація. Своєю метою ми визначили сприяння поширенню правових знань та підвищенню правової культури громадян, захист прав, свобод та законних інтересів, забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників уразливих суспільних груп, різноманітних громад і спільнот.
Організація є однією із засновниць Мережі правового розвитку. З моменту створення організація реалізувала понад 30 проєктів у співпраці з міжнародними донорами. Протягом 2017-2019 БМГО «Правова єдність» реалізувала проєкти та місцеві ініціативи, спрямовані на полегшення доступу до правосуддя для вразливих верств населення у громадах Київської області.
Експерти організації мають досвід координації взаємодії поліції та громади у рамках місцевих ініціатив, розроблення та адвокування програм безпекових ініціатив у громадах, сприяння сталості роботи системи безоплатної правової допомоги (БПД), запровадження діалогових майданчиків”.
Юристка Центру Інна Малишко поділилась інформацією про те, за якими послугами можуть звертатись до Центру місцеві мешканці:
“В першу чергу, в нашому центрі ви можете отримати правову допомогу з наступних напрямків:
– роз’яснення законодавства;
– сприяння громадянам зорієнтуватися щодо наявних можливостей правової допомоги;
– організація та проведення просвітницьких заходів для мешканців Білоцерківщини.Крім того, ми займаємося питаннями вирішення проблем в громаді. Допомагаємо нашим клієнтам спілкуватися з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, щоб вирішити проблеми громади або трудові спори.
Також організовуємо діалогові майданчики, куди будемо запрошувати представників поліції, суду, органів місцевого самоврядування для спільного вирішення проблем громади.
Ще один відносно новий і надзвичайно важливий напрямок — це альтернативне вирішення спорів, що включає в себе медіацію, вирішення сімейних конфліктів та підтримку роботи шкільних служб порозуміння.”
Звертаємо вашу увагу, що в період карантину правова допомога та консультації надаються у дистанційному режимі наступними засобами зв’язку:
Телефони:+380996040650, +380683329421
Ел. пошта: pravovadopomogabc@gmail.com
Онлайн-чат на сайті: www.ldn.org.ua
Фізична адреса Центру: Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55
Графік роботи: пн.-пт. – 10.00-17.00
(УВАГА! Зараз Центр працює ВИКЛЮЧНО дистанційно).
*Діяльність центру стала можливою за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Додаткову інформацію про діяльність USAID можна отримати у Відділі зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53, на вебсайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проєктів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303, на вебсайті www.newjustice.org.ua або на сторінці у Фейсбук: fb.com/usaid.newjustice.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.