facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експерти Мережі розповіли про досягнення та виклики в розвитку шкільної медіації

Дата публікації: 02.04.2019

Автор: Анастасія Рева/Мережа правового розвитку

Про основні досягнення та виклики в розвитку шкільної медіації в Україні розповіли експерти Мережі правового розвитку. Своїми напрацюваннями вони поділилися на міжнародній зустрічі*, що пройшла 1 квітня у Києві, в Національній академії наук України.

Захід за участі Френка Лейні (Frank Laney), медіатора Апеляційного Суду США (Центр Медіації Північної Кароліни)  та Алаша Залара, Експерта Ради Європи була організована задля підготовки ґрунтовного аналізу викликів, перешкод та можливостей становлення медіації в Україні та підготовки рекомендацій для її просування.

Робочий момент зустрічі. Фото: Анастасія Рева/Мережа правового розвитку.

Під час зустріч провідні експерти з різних сфер медіації (кримінальної, сімейної, шкільної тощо) висловили свої пропозиції щодо удосконалення закону про медіацію, який нещодавно відхилила Верховна Рада. Зокрема учасники поділилися думками щодо недоцільності застосування таких норм законопроекту, як вікові обмеження 30+ років для тих, хто прагне здійснювати медіацію, та заборона займатися медіацією  державним службовцям і представникам органів місцевого самоврядування.

На думку учасників, закон має носити більш рамковий характер.

Голова правління Інституту миру та порозуміння Роман Коваль наголосив на першочерговості розвитку напряму інформування та просвітницької діяльності в медіації.

Віце-президент Національної асоціації адвокатів України Катерина Наровська поділилася досвідом співпраці з Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вона зазначила, що спеціалісти цих центрів часто перевантажені і не мають часових і фізичних ресурсів на здійснення медіації, хоча в проекті Закону України про «Соціальні послуги» вже зазначена така соціальна послуга, як посередництво (медіація). Про те є і позитивний досвід в роботи з соціальними службами, коли окремі спеціалісти вбачають доцільність застосування медіації у власній діяльності.

Також експерти наголосили на важливості розробити та запровадження не лише стандартів навчання медіації, а й стандартів саме практики медіації.

Водночас є і певні позитивні зрушення у розвитку медіації. Так, вже більше адвокатів, юристів, працівників системи безоплатної правової допомоги розуміють важливість застосування медіації як альтернативного способу вирішення спорів; запроваджуються навчальні курси, дисципліни при ВНЗ; все більше майбутніх держслужбовців виявляють інтерес до застосування цього напряму  у своїй подальшій діяльності.

Про основні досягнення та виклики в розвитку шкільної медіації розповіли експерти Мережі правового розвитку: Елла Петренко, регіональний координатор МПР та координатор розвитку Шкільних служб порозуміння (ШСП), а також Тетяна Шевчук, координатор ШСП у м. Хмільник та Хмільницькому районі.
Вони говорили про  високі темпи розвитку напряму.

На фото зліва направо: Елла Петренко, регіональний координатор МПР та координатор розвитку ШСП, Тетяна Шевчук, координатор ШСП у м. Хмільник та Хмільницькому районі, Анастасія Рева – програмний асистент МПР. 

Так, вже є рекомендовані курси навчання для психологів, соціальних педагогів, які бажають створити ШСП на базі школи. Водночас не зрозумілою для них залишається кінцева мета такої діяльності. Залишається актуальним і питання розробки системи оцінки якості роботи ШСП, щоб можна було відслідковувати динаміку, якість роботи та в подальшому виходити на більш системний рівень. Також існує проблема в сільських школах, де немає навіть відповідного фахівця, який би займався цим напрямом. Або якщо такий і є, то працює на пів ставки, і на нього покладається більше роботи за ту саму зарплату. Часто директори шкіл недостатньо обізнані щодо важливості запровадження шкільної медіації, тому, на думку експертів Мережі, цьому також  необхідно приділити увагу.

*Зустріч організована Національною асоціацією медіаторів України за сприяння Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×