facebook

Експерти МПР посилять спроможність місцевого самоврядування захищати права людина під час воєнного стану

Дата публікації: 22.03.2022

У межах програми #StandWithUkraine Мережа правового розвитку (МПР) розпочала дослідження з використанням інструменту «Місцевий індекс прав людини».

До кінця травня експерти проведуть комплексний аналіз роботи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану в м. Золотоноша Черкаської області, м. Самбір Львівської та м. Конотоп Сумської області. Ключовими напрямами вивчення є «Безпека», «Соціальний захист вразливих категорій», «Гідний рівень життя».

На фото: Координатор програми МПР #StandWithUkraine у Черкаській області, експерт з використання МІПЛ Тарас Щербатюк.

«Ідея провести таке дослідження виникло через те, що зі створенням цивільних військових адміністрацій, вони отримали додаткові важливі повноваження. Разом з тим органи місцевого самоврядування не завжди ефективно включаються в цю роботу та не використовують всі можливості для забезпечення цивільного населення усім потрібним, зокрема, й що стосується безпеки.

Громади, які досліджуємо, мають різний контекст і ситуація, в якій працюють, теж різна. Ми хочемо зрозуміти, чи переформатували вони свою діяльність, місцеві бюджети, щоб забезпечити потреби і дотримання прав населення й тих, хто переміщується транзитом через область, чи переселенців повною мірою», – зазначив координатор програми МПР #StandWithUkraine у Черкаській області, експерт з використання МІПЛ Тарас Щербатюк.

МПР вже має значний досвід із дослідження роботи місцевого самоврядування з використанням інструменту «Місцевий індекс прав людини». Минулого року рекомендації для покращення своєї роботи отримали 27 громад Донецької та Луганської областей.

Дослідження цього року проводиться із використанням додаткових індикаторів, які виникли у зв’язку  з запровадженням воєнного стану.

Програму МПР #StandWithUkraine підтримують МФ «Відродження», Фонд Ч.С.Мотта, DLA Piper Foundation та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights).

Коментарі

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.






НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

Чат-бот

Поставте питання через LawLink Bot в будь-який зручний спосіб. LawLink Bot — це розумний та цифровий юридичний помічник, якого створила Мережа правового розвитку.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×