facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експерти проекту USAID «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування» здобули навички роботи з індексом МІПЛ

Дата публікації: 15.05.2018

Мережа правового розвитку спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) провела зустріч експертної групи грантового проекту «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування: партнерство у реалізації прав людини», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Зустріч відбулась 12 травня 2018.

Під час заходу учасники ознайомились з методологією проведення моніторингу, передбаченого проектом, та з Місцевим індексом прав людини (МІПЛ), який буде використовуватись для відповідного оцінювання.

На початку зустрічі Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, детально розповів про етапи реалізації проекту.

На фото: Євген Полтенко (Мережа правового розвитку)

Виступ Андрія Галая (УГСПЛ) був присвячений інструменту МІПЛ. Він розповів про історію його створення, зупинившись на його особливостях. Зокрема, він наголосив, що при його розробці пріоритетом було створення простого, зрозумілого індексу, який, у той же час, дозволяв би провести комплексну та об’єктивну оцінку влади. Індекс було розроблено на основі ознайомлення з близько 30 іншими аналогічними інструментами, зокрема тими, які використовують авторитетні міжнародні організації.

На фото: Андрій Галай (УГСПЛ)

Також А.Галай пояснив особливості застосування бальної системи при оцінюванні і 9 параметрів, які будуть при цьому використовуватись.

Тарас Щербатюк (УГСПЛ) ознайомив присутніх з прикладами застосування індексу, з прийомами роботи з інформацією, особливо з даними інформаційних сайтів.

На фото: Тарас Щербатюк (УГСПЛ)

Учасники зустрічі обговорили свій попередній досвід моніторингу, виклики, які при цьому виникали, можливі труднощі при спілкуванні з представниками місцевої влади, а також шляхи їх вирішення. Також були розглянуті різні можливості підвищення якості моніторингу.

Під час заходу його учасники виконали цілий ряд практичних завдань щодо техніки проведення моніторингу та оцінки отриманої інформації.

На фото: робота в групах

Виступ Богдана Мойси (УГСПЛ) був присвячений роз’ясненню різних аспектів застосування методології Місцевого індексу відповідно до специфіки визначених населених пунктів.

На фото: Богдан Мойса (УГСПЛ)

А.Галай наголосив на важливості ретельного аналізу вже наявної інформації та особистих зустрічей з представниками органів самоврядування для забезпечення якості моніторингу. При цьому він звернув увагу присутніх на обмеження такого підходу, як  подання інформаційних запитів.

Значна увага під час тренінгу була приділена також забезпеченню доказовості звітів, які будуть підготовлені моніторами за результатами оцінювання.

 

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×