facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Фахівчині Мережі правового розвитку пройшли базовий курс навчання з опановування навичок медіації

Дата публікації: 14.07.2020

Автор: Олена Сінчук, менеджерка з організаційного розвитку ГС “Мережа правового розвитку”

Мережа правового розвитку розпочинає серію публікацій на тему “Альтернативні методи вирішення спорів”. Нашою метою є популяризувати подібні методи та розповідати про їх можливості. Саме тому члени Мережі поділяться в цих публікаціях своїм досвідом і знаннями. До вашої уваги публікація від менеджерки з організаційного розвитку МПР Олени Сінчук.

Впродовж червня 2020 року експертки ГС «Мережа правового розвитку» Олена Сінчук — керівниця проєкту «Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні» та Ольга Настіна — очільниця Громадського центру правосуддя в м. Біла Церква взяли участь в проходженні спеціалізованого тренінгу «Базові навички з медіації», який складався з двох навчальних модулів та був проведений досвідченими експертами у медіаційній сфері Громадської організації «Інститут миру і порозуміння».

C:\Users\lkj\Desktop\106014375_3204805349571878_7063093968075950836_n.jpg
На фото: учасниці спеціалізованого тренінгу «Базові навички з медіації» та тренер Роман Коваль.

Тренінг мав на меті навчити його учасників веденню процедури медіації та її практичного застосування, як ефективного інструменту у вирішенні конфліктів. 

Під час проходження навчання експертки мали нагоду ознайомитись з основоположними цінностями та принципами навичок медіації, що базуються на врахуванні інтересів всіх учасників процесу, актуалізувати та відпрацювати комунікативні навички ведення переговорів між сторонами конфлікту, необхідні в ході проведення процедури медіації, а також спробувати свої можливості у якості медіаторів під час розгляду практичних кейсів та вправ. 

Перший модуль був покликаний ознайомити учасників тренінгу з розумінням суті та поняття конфлікту, існуючими підходами щодо його вирішення, застосуванням ключових стратегій в роботі з конфліктами «Від позицій до інтересів» та «Від дій – до доступних даних», можливих стилів поведінки сторін, які перебувають у конфлікті, а також процедурою та базовими принципами процесу медіації. 

Другий навчальний модуль був присвячений розгляду практичних кейсів за безпосередньою участю та допомогою порад професійних медіаторів – Романа Коваля та Олени Горової, а також особливостям ведення процедури медіації під час бізнес-конфліктів, етиці медіатора, роботи з альтернативами та проведенню попередньої роботи зі сторонами конфлікту.

Безсумнівно, набуті експертками Мережі правового розвитку знання та навички стануть в пригоді не лише під час реалізації завдань, передбачених в рамках діяльності Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква щодо створення можливостей для вирішення повсякденних проблем мешканців громад через альтернативне вирішення спорів, а й для розвитку цього надзвичайно важливого напряму роботи Спілки в цілому. 

C:\Users\lkj\Desktop\106113564_673358219884835_7508804247571480089_n.jpg
На фото: учасниці та учасники спеціалізованого тренінгу «Базові навички з медіації»

Варто зазначити, що нині застосування процедури медіації є одним із найпопулярніших альтернативних способів вирішення конфліктів (спорів) у розвинених країнах світу. Він передбачає залучення посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити між собою процес комунікації, проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб сторони самостійно змогли обрати той варіант рішення, який задовольнить інтереси та потреби обох учасників спору.

C:\Users\lkj\Desktop\106004987_3204774236241656_2818817320901023173_n.jpg

Наразі медіація активно розвивається в країнах Європейського Союзу, Сполучених Штатах Америки, а також формується на території країн пострадянського простору. Зокрема, в таких країнах як Білорусь, Росія, Казахстан вже є профільний закон, яким запроваджено інститут медіації та визначено правові засади надання послуг з медіації, практики  мирного врегулювання спорів позасудовими методами, що забезпечує баланс взаємовідносин між судовою системою та інститутом медіації.

На жаль, на сьогоднішній час медіація в Україні, на відміну від інших Європейських країн, законодавчо неврегульована, що значно знижує ефективність її поширення в нашій країні. Так, наприклад, немає чіткого механізму підготовки та сертифікації медіаторів, що є наслідком виникнення в українському медіаційному просторі багатьох суб’єктів, які позиціонують себе як професійні медіатори, але, на жаль, не мають відповідного фаху, який дозволить провести медіацію на належному професійному рівні. Все це потребує якнайшвидшого правового врегулювання на законодавчому рівні.

Як відомо, 19 травня 2020 року на офіційному порталі Верховної Ради України було зареєстровано проєкт Закону України «Про медіацію», ініційований Кабінетом Міністрів України. Зазначений законопроєкт розроблений робочою групою до складу якої увійшли представники Міністерства юстиції України, профільних громадських організацій та професіоналів юридичної спільноти та медіаторів. 

Вказаний законопроєкт створює рамкові умови для розвитку медіації в динаміці, що враховує потреби українського суспільства та покликаний сформувати його довіру до альтернативних позасудових засобів врегулювання спорів. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×