facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

ГО “Право” – обрано офіційним надавачем первинної правової допомоги в Хмільницькому районі

Дата публікації: 16.05.2019

Автор: Віталій Дорох, керівник Хмільницького офісу Громадської спілки "Мережа правового розвитку".

Члена Громадської спілки “Мережа правового розвитку” громадську організацію “Право” обрано надавачем послуг з безоплатної правової допомоги, що надається в межах Програми забезпечення безоплатною правовою допомогою населення Хмільницького району на 2019-2020 роки.

Варто зазначити, що наша організація має багаторічний досвід розробки та реалізації заходів районної програми забезпечення населення первинної правовою допомогою. Ще в 2016 році, проаналізувавши законодавство щодо моделей забезпечення населення правовою допомогою, ми запропонували Хмільницькій районній раді обрати саме варіант залучення юридичних осіб до цього процесу.

До роботи долучився член Правління Мережі правового розвитку пан Михайло Бардин.

Отримавши підтримку щодо цієї ініціативи, експерти нашої організації розробили відповідну районну програму, яка була розрахована на 2017-2018 роки. Програму затвердила районна рада (а разом з нею – Порядок, на підставі якого мав бути проведений конкурс з відбору юридичних осіб), виділивши саме на конкурс – 80 000 гривень. (заради справедливості варто зазначити, що програмою було передбачено й інші заходи, на реалізацію яких було виділено кошти з бюджету. Це й друк буклетів, і друк методичних рекомендацій для вчителів щодо викладання в навчальних закладах прав людини тощо).

Але це була, як то кажуть, проба пера.

Коли термін реалізації програми добігав кінця, експерти нашої організації вирішили продовжити гарну традицію, але вже підійти до розробки програми на наступні 2 роки більш ретельно. Знову ж таки ми отримали принципову підтримку нашої ініціативи з боку Хмільницької районної ради і приступили до роботи.

Ми вирішили, що для максимального відображення в програмі потреб різних цільових груп варто спочатку провести консультації з представниками цих цільових груп.

Керуючись таким міркуванням, ми проконсультувалися з партнерами, а саме з посадовцями Хмільницької районної ради та Хмільницького бюро правової допомоги, і вирішили провести публічні консультації.

Триває активна робота у групах.

До участі в заході було запрошено представників органів державної влади та місцевого самоврядування, координаторів шкільних служб порозуміння, які діють в школах району, вчителів права сільських шкіл, бібліотекарів, правових консультантів, які колись були нами навчені та працюють в селах району, а також всіх зацікавленні в забезпечення населення Хмільницького району безоплатною правовою допомогою.

Залучивши таким чином до діалогу максимальну кількість зацікавлених осіб, ми провели комунікативних захід, спрямований на визначення пріоритетів програми забезпечення населення правовою допомогою.

Як і очікувалося, участь в заході взяли представники Хмільницької РДА, апарату Хмільницької районної ради, депутатського корпусу, вчителі права, сільські бібліотекарі, представники Шкільних служб порозуміння, Бюро правової допомоги та громадських організацій.

Юристи громадської організації “Право” спільно обговорюють проект із фахівцями Хмільницького району.

Під час засідання учасники мали можливість попрацювати в робочих групах, визначивши найбільш проблемні питання, що перешкоджають забезпеченню населення якісною первинною правовою допомогою.

В результаті всі пропозиції було опрацьовані експертами громадської організації «ПРАВО» та взято за основу під час розробки проекту районної програми забезпечення населення безоплатною правовою допомогою на 2019-2020 роки.

На розгляд депутатського корпусу програму було подано в грудні 2018 року.

Проектом програми було передбачено низку заходів, спрямованих на підвищення правової обізнаності населення, надання безоплатної первинної правової допомоги, проведення навчання для вчителів права сільських шкіл, бібліотекарів, депутатів рад різних рівнів, друк інформаційних матеріалів тощо.

Загалом на реалізацію програми передбачалося виділити 574 000 гривень, – 272 000 гривень в 2019 році і 302 000 гривень – в 2020 році.

Проект програми було обговорено зі всіма партнерами, учасниками раніше проведеного засідання «круглого столу», а також з представниками відповідної депутатської комісії та членами громадської ради при Хмільницькій райдержадміністрації. Всі пропозиції та зауваження було проаналізовано та, по можливості, внесено до кінцевого варіанту проекту програми.

Після цього проект програми було винесено на розгляд депутатського корпусу і затверджено рішенням Хмільницької районної ради №503 від 21.02.2019 року (рішення додаємо).

Також цим рішенням районна рада затвердила Порядок та критерії залучення Хмільницькою районною радою юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги в Хмільницькому районі, а також доручила голові районної ради оголосити відповідний конкурс.

Коли було оголошено конкурс, наша організація, отримавши конкурсну документацію, підготувала проект та подала його до районної ради.

Варто зазначити, що на реалізацію заходів в рамках проведення конкурсу загалом було виділено 400 000 гривень (200 000 гривень в 2019 році та 200 000 гривень – в 2020 році). (уточнення: загалом на реалізацію програми було виділено 574 000 гривень, з них – 400 000 гривень заплановано на проведення конкурсу (по 200 000 гривень на рік), а решта 174 000 гривень – на реалізацію інших заходів, які будуть виконувати інші виконавці).

Наш проект, під назвою «Правова допомога – кожній сільській громаді», було визнано конкурсною комісією переможцем.

Олена Черній – юрист громадської організації “Право”

Отже, тепер ми починаємо реалізацію нашого проекту в рамках реалізації Програми забезпечення безоплатною правовою допомогою населення Хмільницького району на 2019-2020 роки.

Наш проект цілком відповідає пріоритетам і заходам Програми та передбачає реалізацію таких заходів:

  1. Надання первинної правової допомоги. Правова допомога надаватиметься постійно, з покриттям території не менше, як половини сільських громад Хмільницького району. До надання первинної правової допомоги будуть залучені правові консультанти, які підготовлені під час реалізації попередніх проектів громадської організації «ПРАВО».
  2. Проведення в сільських школах Хмільницького району навчання для молоді щодо прав людини. Загалом буде проведено 14 тренінгів. До проведення тренінгів буде залучено тренерів Мережі правового розвитку. Навчальні заклади, в яких відбуватимуться тренінги, визначатимуться після попередніх консультацій з правовими консультантами.
  3. Проведення навчання для правових консультантів та сільських бібліотекарів. До проведення тренінгів буде залучено сертифікованих тренерів Мережі правового розвитку. Загалом буде проведено 2 тренінги. Тематика тренінгів: «Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень», «Інструменти електронної демократії», «Електронні сервіси для покращення надання правової допомоги населенню».
  4. Навчання для представників органів місцевого самоврядування щодо врегулювання конфлікту інтересів, забезпечення доступу до публічної інформації та реагування на звернення громадян тощо. До проведення тренінгів буде залучено тренерів Мережі правового розвитку. Загалом буде проведено 3 тренінги.
  5. Проведення засідання «круглого столу» з вчителями права, правозахисниками, юристами та адвокатами. Загалом буде проведено 5 засідань «круглого столу». Тематика засідань буде визначатися за попередніми консультаціями з потенційними учасниками.
  6. Створення кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Загалом буде створено 3 кіноклуби. Експерти нашої організації нададуть інформаційну, організаційну та методичну допомогу для створення кіноклубів. Локації, де саме буде створено кіноклуби, буде визначено за результатами проведення консультацій з правовими консультантами, вчителями права сільських шкіл та бібліотекарями. Після визначення 3 локацій (або школа, або бібліотека, або сільський клуб) в кожній буде проведено засідання «круглого столу», де буде обговорено організаційні моменти створення кіноклубу. Після того, як буде підготовлено пакет документів та отримано дозвіл на створення кіноклубів від адміністрації фестивалю Docudays UA, буде проведено урочисте відкриття кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в форматі засідання «круглого столу». Загалом буде проведено 3 заходи.
  7. Створення на офіційному сайті Хмільницької районної ради рубрики «На допомогу депутату» з правовою інформацією. До підготовки інформації буде залучено експерта організації. Інформаційне наповнення розділу:
    • депутатське звернення;
    • депутатське запитання;
    • депутатський запит;
    • конфлікт інтересів в діяльності депутата місцевої ради;
    • подання декларації;
    • форми участі громадськості в процесах прийняття рішень;
    • інша інформація (для уточнення інформаційного наповнення розділу буде проведено додаткові консультації з депутатами Хмільницької районної ради).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×