facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Громадські центри правосуддя: перемоги, здобутки, мрії та реальність

Дата публікації: 29.05.2020

Автор: Олена Сінчук, менеджерка з організаційного розвитку ГС “Мережа правового розвитку”

Кілька тижнів поспіль, щосереди, за підтримки та безпосередньої участі експертів Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Нове правосуддя” проводяться практичні вебінари для фахівців грантового проєкту “Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні”, що в рамках проєкту здійснюють свою діяльність у п’яти регіонах України. 

З попередніми темами зустрічі ви можете ознайомитись на нашому сайті. Протягом останніх двох тижнів експерти-модератори заходу Томас Вертелецький та Альона Матвійчук пропонують учасникам підготувати презентаційні матеріали та виступи на тему:

“Що було б, якби ми мали більше грошей”.

Виконавці проєктів мають наочно продемонструвати, як можна змінити формат роботи, що здійснюється центрами нині, та якими є напрямки розвитку в разі отримання додаткового ресурсу. Це чудова можливість замислитись над стратегічним розвитком, трішки уповільнити темп діяльності та перевести фокус своєї уваги з повсякденних рутинних завдань на перспективу світлого майбутнього. Кожен з п’яти центрів виступив з презентацією та окреслив можливі досягнення та здобутки у різних сферах подальшого організаційного розвитку.

Керівниця Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква Ольга Настіна запропонувала зосередитись на таких завданнях: 

  • залучити до роботи штатних адвокатів на умовах PRO-bono;
  • створити інформаційний дайджест для місцевих мешканців, в якому доступно написати про діяльність центру, його успішні історії з розв’язання проблемних питань, а також юридичні консультації;
  • розробити спільний логотип для всіх Громадських центрів правосуддя; 
  • запровадити моніторинг та оцінювання рівня задоволеності клієнтів тощо. 

На другий вебінар команда центру готувала відповіді на такі питання:

1) уявити, що пройшов рік, ГЦП отримали додаткові ресурси та виконали все те, що було презентовано; 
2) уявити, що ви є представником партнерів або клієнтом центру;
3) розповісти про діяльність та здобутки ГЦП, та як це вплинуло на місцеву громаду; 
4) та, найцікавіше, щось розповісти про інший центр (не про свій). 

Керівниця проєкту Олена Сінчук презентувала доповідь на тему: «Громадський центр правосуддя очима Чернігівської громади». Вона розповіла про те, які нові можливості вбачає для задоволення потреб клієнтів, якщо розширити точки доступу до правової допомоги, забезпечити високу якість наданих послуг, налагодити «правильне» партнерство з провайдерами правових, медичних та психологічних послуг в умовах подолання наслідків пандемії COVID – 19. 

Ці два вебінари були надзвичайно цінними для всіх представників Громадських центрів правосуддя, адже кожен мав можливість виділити час на планування подальшої діяльності, а також почути думку представників різних центрів, щодо можливих напрямків розвитку як для організації, так і для громади. 

*Навчання відбувається в рамках проєкту “Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україніта стало можливим за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Додаткову інформацію про діяльність USAID можна отримати у Відділі зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53, на вебсайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проєктів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303, на вебсайті www.newjustice.org.ua або на сторінці у Фейсбук: fb.com/usaid.newjustice.  

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×