Громадський центр правосуддя у Білій Церкві: перші кроки
Дата публікації: 14.04.2020
Автор: Гаєвська Ніна, менеджерка з комунікацій
Не зважаючи на введенні в державі карантинні та обмежувальні заходи продовжується активна робота над втіленням у життя проєкту Громадський центр правосуддя у м. Біла Церква, звичайно, дотримуючись при цьому всіх необхідних заходів безпеки. Адже всі розуміють, що зараз, у цей непростий час, як ніколи громадам потрібна підтримка і максимальний доступ до захисту їх прав та свобод.
Громадський центр правосуддя — це “єдине вікно” доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг. Крім надання правової допомоги, він покликаний створювати можливості для вирішення проблем та потреб громад як через альтернативне вирішення спорів, так і через побудову так званих “діалогових майданчиків“ між представниками громадянського суспільства та державними органами (судами, поліцією, органами місцевого самоврядування, тощо).
Ідея його утворення полягає в імплементації кращих міжнародних практик роботи громадських центрів правосуддя, в тому числі тих, які здійснюють свою діяльність у США, Сингапурі та країнах Латинської Америки — як ефективного механізму у забезпеченні доступу до правосуддя та покращення життя мешканців територіальних громад та спільнот, їх адаптування відповідно до українського контексту та реалій.
Контроль громадськості за роботою Центру здійснюватиметься Програмною радою, до складу якої включено всіх представників зацікавлених сторін, які висловили бажання долучитися до її роботи. Програмна рада утворена як дорадчо-наглядовий орган у сфері координації та контролю за здійсненням діяльності Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква та здійснює свою діяльність на підставі спеціально розробленого Положення.
До складу Програмної ради центру увійшли знані експерти, котрі мають великий досвід у галузі права, правоохоронній діяльності, юридичній сфері. Це зокрема:
- Сергій Швець, начальник юридичного управління Білоцерківської міської ради;
- Оксана Сірик, директор Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
- Віктор Кіккас, Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області.
14 квітня 2020 року в онлайн режимі відбулась перша установча зустріч Програмної Ради Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква.
Під час зустрічі виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко поділився: “Я вражений темпами, якими розбудовується Громадський центр правосуддя в Білій Церкві. В цих умовах надзвичайної ситуації, яку переживає весь світ, коли стоять серйозні виклики для сфери громадського здоров’я, і розгортання економічної та фінансової кризи.
В такі періоди надзвичайна висока ймовірність порушення прав і свобод людей, виникнення конфліктів. Маємо усвідомлювати, що ця надзвичайна ситуація в нашій країні ще більше загострила і до того існуючі бар’єри у доступі людей до правосуддя.
Практика Громадських центрів правосуддя в інших країнах дуже добре себе зарекомендувала. Тому ми покладаємо великі надії на подальше вдосконалення цієї моделі через роботу ГЦП у Білій Церкві.”
Настіна Ольга, голова членської організації Мережі правового розвитку — “Правова єдність”, на базі якої створено ГЦП, прокоментувала: “Громадський центр правосуддя у м. Біла Церква стане майданчиком доступу громади до влади. Це буде єдине вікно для доступу людей до різноманітних послуг.
Діяльністю Центру заплановано:
- Прийом громадян в Центрі: консультування, надання правової інформації, перенаправлення до відповідних установ, тощо.
- Системне вивчення потреб громади.
- Правопросвітництво.
- Забезпечення діяльності мобільних пунктів доступу до правосуддя для допомоги віддаленим районам.
- Залучення додаткових спеціалістів: медіаторів, представників інших інстанцій.
- Підтримка відновного правосуддя для ресоціалізації осіб, які відбули покарання, наркозалежних, або підлітків та молоді з групи ризику.
- Пошук стратегічних справ, котрі можуть мати суттєвий вплив на громаду. ”
Олена Сінчук, керівниця проєкту від Мережі правового розвитку, висловила своє враження від старту проєкту: “Ми надзвичайно вдячні Програмі USAID “Нове правосуддя” за підтримку проєкту. А також, ми вдячні кожному члену Програмної ради. Я пишаюсь тим, що сформований такий потужний склад професіоналів, які зарекомендували себе як справжні фахівці своєї справи.
Програмна рада — це важливий дорадчо-наглядовий орган, метою котрого буде як внесення пропозицій, інформування громадськості, так і моніторинг діяльності ГЦП. Нас очікує цікавий і повний позитивних змін шлях.”
В результаті зборів було обрано директора, координатора і юриста центру, ними стали:
- Директор центру — Ольга Настіна
- Координатор центру — Інна Малишко
- Юрист центру — Людмила Власенко.
Було розглянуто операційний план діяльності Білоцерківського ГЦП, визначено першочергові пріоритети діяльності та завдання, обговорено ключові питання та напрями плану роботи ГЦП у м. Біла Церква на 2020 рік.
Нагадаємо, що Громадський центр правосуддя у Білій Церкві створено за підтримки американського народу, наданої через Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.