facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Громадський бюджет Херсона-2019: співпраця влади і громади (відео)

Дата публікації: 22.06.2019

Автор:Юлія Манукян/ІРЦ Правовий простір

Перші публічні обговорення проектів програми «Громадський бюджет на 2018-2022 роки» відбулися 18 червня у Херсоні. Яскравий «пруф»* співпраці влади і громади в дії – від Херсонського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації ІРЦ «Правовий простір», яка разом із партнерами проводить інформаційну та промоційну кампанію Громадський бюджет Херсона на 2019 рік**.

Проекти представляли у великому залі Херсонської міської ради. Зауважимо, що для зручності оргкомітет розробив графік обговорень наступним чином:
– 18, 19 червня – проекти галузі освіти;
– 20 червня – проекти галузі культури, спорту, охорони здоров’я, інформаційних технологій, дорожньої інфраструктури;
– 24 червня – проекти з питань капітального будівництва та благоустрою;
– 25 червня – проекти з питань благоустрою.
Регламент обрали доволі оптимальний: 5 хвилин презентації – 10 хвилин обговорення = 15 хвилин на кожен проект.


Проекти представляли у Херсонській міськраді. Фото: газета “Вгору“.

Так, для всіх «презентуючих» створили однакові умови. Також були запрошені експерти (вони ставили уточнюючі питання): представники профільних управлінь: голова асоціації працівників закладів освіти Тамара Верещака, начальник матеріально-технічного центру при управлінні освіти Херсонської міськради Дмитро Чаплинський, начальник управління економіки Олена Ярига. Подібну можливість мали і громадяни, які відвідали обговорення. Це, в першу чергу, ще один шанс для авторів проектів більш докладніше, з фотографіями та ескізами (як було і як може бути), розповісти про свою ідею. Представники виконкому підтвердили, що в «живій» презентації пропозиції звучать інакше, більш переконливо і актуально. В залі проводився відеозапис, який розміщено на сайті Херсонської міськради для тих, хто не зміг послухати доповідачів особисто. Тобто, те, що в письмовому описі не надто вражало, в залі, як то кажуть, «заграло».

Учасники обговорень. Фото: газета “Вгору“.

Важливо, що кожен міг запросити до обговорення групу підтримки. Гучні оплески – річ дуже мотивуюча. Нагадаємо, що перші 17 проектів загалом стосувалися облаштування дитячих та спортивних майданчиків (інклюзивних, в тому числі) та поліпшення умов у позашкільних дитячих закладах. І це логічно: у місті майже немає публічних майданчиків для дітей, а «урбаністична инклюзія» – це взагалі новина.
Не дивно, що після деяких презентацій спалахувало жваве обговорення, адже прийшло багато небайдужих батьків. Саме вони гаряче закликали підтримати перспективні інновації.


Після деяких презентацій спалахувало жваве обговорення. Фото: газета “Вгору“.

Підігрівала атмосферу інформація, що в інших містах подібні проекти – реальність. Так, Тамара Верещака розповіла, що управління освіти постійно організовує поїздки директорів дитсадків до інших міст України і навіть інших країн задля обміну досвідом. Недавно відбувся «навчальний тур» до Івано-Франківська, Чернівців, Луцька та Харкова. Учасники туру були у захваті від останнього: приємно вразив рівень благоустрою в садках – зручності, безпека, навіть впроваджені енергоефективні технології. Виявляється, все можливо, і не десь на Марсі, а в цій країні. Присутні висловили сподівання, що депутати виділять обіцяне фінансування у розмірі 10 млн грн на реалізацію проектів, а Координаційна рада справедливо підтримає найкращих.
Отже, маємо перший яскравий «пруф» співпраці влади і громади в дії.
Варто також зазначити, що на прохання координаторів громадського бюджету  всі 5 днів публічних обговорень модерує директорка ІРЦ Правовий простір, голова Правління Мережі правового розвитку Наталя Бімбірайте (на фото внизу).


Фото: газета “Вгору“.
UPD. Від авторів проектів, які відвідали семінар з онлайн-голосування надійшло зауваження, що їм важко голосувати таким чином. Люди питали, чи можна спросити умови? Наталя Бімбірайте  наголосила, що умови цілком адекватні, оскільки, згідно з процедурою, голосувати можуть тільки мешканці територіальної громади, і їхня належність до неї повинна підтверджуватися паспортом та ідентифікаційним кодом, аби запобігти зловживанням і порушення законодавства. Для тих, хто не має можливості голосувати онлайн, передбачене оффлайн голосування. Очікується, що в серпні ця процедура буде остаточно налагоджена.

*Відеозапис обговорення – за посиланням.

 

**Інформаційна та промоційна кампанія Громадський бюджет Херсон на 2019 рік проводиться ІРЦ Правовий простір, Глобальний поглядФонд милосердя та здоров’я та Газета “Вгору” за підтримки Херсонської міської ради.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×