Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Громадянські та політичні права “Без тіні сумнівів”

23 січня Коаліція організацій Мережа хабів України та Мережа правового розвитку (МПР) презентувала тіньовий звіт про виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

«Тіньовий звіт, який готують громадські організації і який доповнює урядовий звіт, допомагає перевірити й збалансувати існуючу систему. Цей процес не конче має бути суперечливим. В ідеалі, має відбуватися діалог між громадянським суспільством і урядом. Сьогоднішня презентація звіту є дуже своєчасною, адже саме зараз обговорюється Національна стратегія у сфері прав людини, і думка громадянського суспільства має бути відображена в ньому. Важливо, аби громадянське суспільство мало незалежний голос, проте не менш важливо, аби було позитивне розуміння існуючих можливостей і обмежень щодо впровадження рекомендацій», – зазначив Маркус Бранд, радник ПРООН з питань демократичного врядування.

На фото: Маркус Бранд, радник ПРООН з питань демократичного врядування

Заступник Міністра юстиції Сергій Петухов у вітальному слові звернув увагу, що з моменту створення Директорату з прав людини, міністерство юстиції має можливості формування якісної політики у сфері прав людини. “Ми сприймаємо рекомендації, і всі слушні рекомендації, які реально втілити, ми готові впроваджувати,”- зазначив він.

На фото: Сергій Петухов, радник Міністра юстиції України

 

Результати напрацювань та рекомендації щодо покращення ситуації із забезпеченням прав людини представили автори тіньового звіту у тематичних дискусіях.

Ірина Бірюк, представник Чернігівського громадського комітету з прав людини зазначила: “За даними Міжнародної організації з міграції понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Більшість осіб, що у 2017 році  були визнані постраждалими від торгівлі людьми зазнали трудової експлуатації (відповідно 90% та 68,7% від загальної кількості) Проблема торгівлі людьми залишається актуальною, в тому числі, і для України. 2017 рік був проголошений Роком боротьби з торгівлею людьми. Багато роботи в цьому напрямі роблять як державні, так і громадські інституції, однак ще є над чим працювати. ”

На фото: Ірина Бірюк, представник Чернігівського громадського комітету з прав людини (МПР)

Інга Дуднік, виконавча директорка ГО “Територія успіху”: “ Людина, опинившись за гратами, практично позбавлена можливості отримати медичну допомогу. Відсутні фахівці, найнеобхідніше обладнання. Доступ до медичних препаратів обмежений.”

На фото: Інга Дуднік, виконавча директорка ГО “Територія успіху”

Роман Рачок, адвокат Подільської правової ліги, зауважив, що як свідчить аналіз звернень ВПО до громадської приймальні ГО «Подільська правова ліга», порушення пенсійних прав впевнено займає перше місце як за кількістю звернень, так і за рівнем соціальної напруги.

На фото: Роман Рачок, адвокат Подільської правової ліги (МПР)

Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”: “Тривале виключення громадян з процесів участі в виборах призводить до маргіналізації цих людей, до підвищення рівня конфліктності в суспільстві та перешкоджає соціальній згуртованості в громадах. Верховна Рада має невідкладно усунути всі перешкоди для повноцінної участі внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян у всіх видах виборів, зокрема, прийнявши законопроект №6240”.

На фото: Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”

«Чеський президент Вацлав Гавел сказав: яке відношення до ромів, такий і рівень демократії» – такими словами розпочав свою презентацію Петро Бурлаченко, керівник ГО «Центр права».

На фото: Петро Бурлаченко, керівник ГО «Центр права» (МПР)

Підводячи підсумки, виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко підкреслив, що вперше тіньовий (альтернативний) звіт про виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні права підготувала коаліція організацій, які працюють “в полях”. Для конструктивного діалогу з державою та місцевим самоврядуванням експерти двох мереж дослідили проблематику та аргументували рекомендації щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб, ромів, людей, що знаходяться в місцях позбавлення волі, дітей, та осіб, що постраждали від торгівлі людьми.

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор МПР

 

Із повним текстом звіту можна ознайомитися на веб-сайті Мережі правового розвитку в розділі “Бібліотека” 

Також даний звіт опубліковано на сайті Комітету ООН з прав людини. 

Джерело: Проект “Національний індекс прав людини”

 

 

 

 

На фото зліва направо: Ксенія Семьоркіна, координаторка моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини Української Гельсінської спілки з прав людини; Анастасія Рева, програмний асистент МПР; Людмила Савченко, менеджер з організаційного розвитку МПР; Петро Бурлаченко, керівник ГО “Центр права”; Жанна Тюріна, ГО “Центр Права”; Ірина Бірюк, представник Чернігівського громадського комітету з прав людини; Роман Рачок, адвокат Подільської правової ліги; Анастасія Площинська, адвокат Подільської правової ліги; Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР; Євген Полтенко, виконавчий директор МПР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×