facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку на конференції у Тбілісі

Дата публікації: 02.10.2017

Регіональна конференція, присвячена питанням правової допомоги, відбулася у Тбілісі 28-29 вересня 2017. На ній члени Мережі реформаторів правової допомоги (Legal Aid Reformers’ Network) та експерти з України, Литви, Молдови, Великобританії, Сьєрра-Леоне та Грузії обговорювали незалежну правову допомогу, поточні проблеми та шляхи розвитку.

Виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко та Голова Правління Мережі Олена Матвійчук також взяли участь у події, представивши громадську спілку “Мережа правового розвитку”.

Мирослав Лаврінок, Вікторія Мітько, Олена Матвійчук, Ольга Гальченко (Координатор Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження”), Євген Полтенко

Як проходив захід та які враження лишив по собі, розповідає Виконавчий директор Мережі Євген Полтенко.

“Десятиріччя грузинської Служби правової допомоги (аналог українського Координаційного центру з надання правової допомоги) співпало у часі з Регіональною конференцією «Виклики і важливість незалежної правової допомоги», яка 28-29 вересня 2017 проходить у Тбілісі (Грузія).

Перший день конференції був присвячений обговоренню ефективних моделей адміністрування систем надання правової допомоги, забезпечення якості надання правової допомоги через моніторинг, оцінку та вдосконалення професійних навичок. Зокрема Мирослав Лаврінок, перший заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги, познайомив учасників конференції з досвідом України у створенні та адмініструванні державної системи безоплатної правової допомоги. А Вікторія Мітько, начальник управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги, розповіла про цінності, принципи та структуру українських стандартів якості надання безоплатної правової допомоги у кримінальному процесі. Також Вікторія детально зупинилася на основах моніторингу та особливостях системи управління якості, взаємодії з основними «гравцями» (адвокатами, офісом омбудсмана, неурядовими організаціями).

Також учасники конференції сьогодні приділили увагу глобальним викликам у забезпеченні доступу до правової допомоги представникам вразливих верст населення. В рамках цієї сесії доповідь щодо найбільших викликів для правової допомоги в Україні зробила Олена Матвійчук, Голова Правління Мережі. У своїй доповіді Олена наголосила на необхідності врахування таких важливих факторів як:

  • міжособистісні відносини з запитувачами правової допомоги;
  • розвиток персоналу, який надає правову допомогу;
  • забезпечення сталості в діяльності правозахисних неурядових організацій.

Другий день конференції був присвячений тематиці інновацій з використанням сучасних технологій у наданні правової допомоги та доступу до правосуддя.

Сесія щодо сучасних технологій познайомила учасників конференції з досвідом молдовського онлайн форуму правових питань-відповідей www.yavo.md та грузинського probono-порталу www.pro.gil.ge, який має на меті об’єднати ресурси всіх місцевих провайдерів безоплатної правової допомоги.

Мав честь презентувати здобутки Мережі правового розвитку у сфері розвитку онлайн правових послуг. Вже сьогодні на веб-сайті Мережі користувачі можуть самостійно знайти відповіді на свої питання правового характеру. Зараз тестуємо внутрішню частину сайту (по суті CRM-систему) для робочих потреб наших юристів. Наші наступні кроки – онлайн запис на консультацію в офісах Мережі, конструктор правових документів, платформу для проведення онлайн медіацій (ODR, online dispute resolution).

Євген Полтенко презентує здобутки Мережі правового розвитку у сфері розвитку онлайн правових послуг

Сесія викликала жваву дискусію. Присутніх цікавили питання дотримання юристами професійної етики під час онлайн-консультування, ідентифікації та верифікації даних запитувачів онлайн правової допомоги, захисту їх персональних даних, забезпечення доступу до онлайн правової допомоги для людей, які не мають комп’ютерної техніки та доступу до Інтернету.

На завершення програми конференції Вікторія Мітько, начальник управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги, взяла участь у дискусії щодо актуальних викликів доступу до правосуддя у країнах регіонів. Вікторія представила систему раннього доступу до правової допомоги, яка діє зараз в Україні. Система, роботу якої в режимі 24/7 по всій території країни (понад 550 точок доступу) забезпечують 2000 штатних юристів та 2200 залучених за контрактами адвокатів, дозволяє забезпечити затриманого кваліфікованою правовою допомогою вже впродовж перших 2 годин затримання!

Конференція, яка зібрала разом у Тбілісі провідних експертів з надання правової допомоги, завершилася. Це була добре організована нагода для огляду того, що за останню декаду було досягнуто у країнах регіону в галузі надання правової допомоги, обговорити у професійному колі спільні виклики. Веземо з колегами до України нові контакти, ідеї, практики та впевненість у подальшому сталому розвитку в Україні ефективної правової допомоги в інтересах вразливих верств населення”.

Автор матеріалу: Євген Полтенко, Виконавчий директор Мережі правового розвитку

Всі фотографії з фотоальбому автора матеріалу на Facebook

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×