facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку допомагає організаціям спілки стати сильнішими

Дата публікації: 20.08.2021

Мережа правового розвитку системно підтримує організаційний розвиток членських організацій, шукає можливості швидко реагувати на їхні запити, разом розвиватися і рухатися вперед.

«Цього року ми започаткували Програму підтримки членських організацій. Це стала ініціатива, яка буде продовжуватись і надалі», – зазначає менеджерка з організаційного розвитку Мережі Ірина Чайка.

Одним із виявів Програми стало співфінансування заходів організаційного розвитку тих партнерів, які продемонстрували кращі результати за підсумками щорічного моніторингу організаційної спроможності. За сприяння Фонду Чарльза Стюарта Мотта кошти на «мрії» у березні отримали чотири організації.

На фото: Командна робота ГО «Правова єдність»  (Біла Церква, Київська область) під час тренінгу. Фото: www.facebook.com/olga.nastina.9

Так, Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» скористалася цією нагодою, аби згуртувати команду, згенерувати ідеї і залучити прихильниць і прихильників. Вони організували для себе тренінг із командотворення.

Сильна команда, потужні перемоги, спільний успіх притягують! Під час тренінгових активностей до них почали підходити випадкові люди і запитувати: «Хто ви? Чим займається ваша організація? Чи можна долучитися молоді?». Подібні запитання стали надходити і через соціальну мережу Facebook після опублікування дописів про подію. Місток майбутньої співпраці налагодився із Молодіжним центром, з яким запланували проводити навчання для дітей із залученням тренерів «Правової єдності». Отож тренінг став і своєрідним інструментом здобуття довіри.

Експертка, юристка, співзасновниця Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність» Інна Малишко розповідає, що такий захід планували вже давно: «Хотіли його провести із членами нашої організаціями, волонтерками та волонтерами, нинішніми й майбутніми. Напрацювати подальші кроки роботи. Все ніяк не виходило: то часу, то коштів не вистачало. Коли випала нагода реалізувати задумане, всі, хто входить в організацію, на цьому зійшлись.

Під час тренінгу ми згенерували пул ідей, кроки для подальшої роботи, які закріпимо на папері під час зборів організації – хочемо розширити нашу діяльність і доопрацювати комунікаційну стратегію».

На фото зліва направо члени громадської організації «Право» (Хмільник, Вінницька область) в брендованому одязі: експертка Олена Черній, керівник організації Віталій Дорох, експерт Тарас Носальський. Фото надав Віталій Дорох.


А от Хмільницькій районній громадській організації «Право» з Вінниччини кошти допомогли реалізувати один із етапів поліпшення брендингу і помітності у громаді. За них вони придбали футболки та сумки для всіх членів команди.  

«Наша організація створена і працює довгий час. Нас і так знають у громаді. Але через це ми дуже довго нехтували покращенням нашого брендингу. Цього ж року вирішили приділити увагу впізнаваності у громаді та доклали зусиль для покращення ідентифікації. Змінили логотип, поліпшили сайт. Футболки та сумки – це ще один компонент цього. 

Коли нас бачать у брендованому одязі – заздрять і теж хочуть такі», – поділився керівник ГО «Право», експерт, тренер Віталій Дорох.

На фото зліва направо: Тренер із профілактики професійної деформації та емоційного вигорання Максим Юрчак, керівник організації «Подільська правова ліга» Андрій Місяць, юристи організації Кирило Кузнецов та експертка Олена Ліповська Фото: Facebook Подільської правової ліги.

Фінансова підтримка стала на часі й для ГО «Подільська правова ліга» (Хмельницький). Юристи та юристки організації довго працюють в одній сфері, надаючи консультації щодо різних питань, різним категоріям населення, зокрема й постраждалим від гендерно зумовленого насильства. Робота з людьми, які опинились у скрутних життєвих обставинах, досить часто призводить до емоційного вигорання консультантів. Тому дуже важливо розуміти та застосовувати методи профілактики емоційного вигорання, оскільки постійний стрес може призвести до плинності кадрів організації.

На фото зліва направо членикині ГО “Подільська правова ліга” (Хмельницький) під час тренінгу: експертка Оксана Осарчук та виконавча директорка Анастасія Площинська. Фото: Facebook Подільської правової ліги.

«Тренінг допоміг багатьом із нашої команди, особливо тим, хто не володіє відповідними техніками, ідентифікувати проблеми та знайти запобіжники від вигорання. Ми поговорили про те, що нас хвилює. 

Помітила, що сьогодні більше представників і представниць нашої організації почали висловлюти свою думку. Генеруємо нові ідеї у форматі неформального спілкування, а ще більше зважаємо на потреби одне одного. Для прикладу, почали розвивати напрямок роботи із молоддю. Залучаємо до нього тих, кому потрібно трохи змінити вектор діяльності», – поділилась  виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини скористався нагодою, щоб вперше розробити привабливий дизайн звіту організації за 2020 рік. 

«Ми щороку публікуємо звіт організації на нашому сайті, однак це був звичайний документ, професійного макетування не використовували. Зараз маємо гарну можливість презентувати нашу роботу партнерам та донорам в кращому візуальному вигляді», – зазначає керівниця проєктів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова.

Чи стане така практика системною, залежить від того, наскільки сподобається новий формат аудиторії. Аби виявити це, організація збирає відгуки.

Про те, на які стратегічні цілі орієнтована програма підтримки членських організацій спілки, розповідає виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко:

«Посилення спроможності членських організацій від часу створення Мережі правового розвитку стало одним з наших ключових пріоритетів. Адже Мережа сильна своїми сильними організаціями. З кожним роком Мережа та її членські організації успішно реалізують все більш масштабні проєкти, а наші експерти створюють все більше якісних експертних продуктів – досліджень, рекомендацій, пілотування нових моделей правових послуг. Це незаперечне свідчення того, що попередні зусилля за цим напрямом не були даремними. 

А відповідно до нещодавно розробленого стратегічного плану МПР 2025 ця робота додатково посилюється. Підтримка організаційного розвитку стала орієнтованою на потреби кожної окремої організації, враховуючи особливості її становлення, актуальний стан та той контекст, в якому вона працює. Тепер ми не лише допомагаємо нашим організаціям з аудитом їх організаційної спроможності та реалізацією заходів для її посилення, ми разом розробляємо та реалізуємо проєкти, залучаємо експертів організацій до мережевих проєктів. Практична спільна робота  – це, мабуть, найефективніший спосіб зміцнити експертність організацій, які згуртовуються у такі горизонтальні об’єднання, як Мережа правового розвитку».

«Ми продовжимо заохочувати організації спрямовувати зусилля на організаційний розвиток та надавати необхідні інструменти для цього. Уже у вересні розпочнеться цьогорічний цикл моніторингу організаційної спроможності організацій-членів громадської спілки. За Стандартами Мережі правового розвитку всі моніторингові заходи повинні бути, з одного боку, максимально простими, організаційно та фінансово не витратними, а з іншого – давати об’єктивну інформацію про діяльність організації. У 2021 році ми застосуємо усі позитивні практики проведення моніторингу попередніх років,» – анонсує Ірина Чайка. 

Авторка: Галина Колесник, комунікаційна менеджерка Мережі правового розвитку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×