facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку презентувала діяльність Шкільних служб порозуміння на фестивалі “Я маю право!”

Дата публікації: 03.06.2019

Автор: Денис Губашов – менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.

Вчора, в неділю, 2 червня в київському парку імені Тараса Шевченка пройшов фестиваль “Я маю право”, організований Міністерством юстиції України в межах проекту “Я маю право!” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках Програми «Нове правосуддя».

 

Безпека кожного громадянина починається із захисту його прав та свобод, а також умови виконання своїх обов’язків. Найкраще цю систему описує принцип “Права однієї людини закінчуються там, де починаються права іншої”, тому підвищення правової обізнаності громадян, їх управлення – є однією із ключових задач українського громадянського суспільства.

Саме тому фестиваль “Я маю право!”, який вже другий рік поспіль люб’язно приймає українська столиця, покликаний нагадати громадянам про необхідність знати свої права та захищати їх.

Звісно, в цей чудовий червневий день в самому серці столиці в центрі уваги знаходились наймолодші громадяни України, адже саме з їх навчання та виховання і починається народження нового покоління свідомих громадян.

«Медіація – це круто!

Медіація – це клас!

Це ця справа, що сьогодні

Об’єднала усіх нас!» 

Девіз команди Скадовських шкільних медіаторів

На фестивалі було дуже багато відвідувачів, а свою діяльність та результати презентували партнери та структурні підрозділи Міністерства юстиції України, зокрема:  UNICEF Україна, Громадська організація “Ла Страда-Україна”, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Координаційний центр з надання правової допомоги, загальнонаціональний правопросвітницький проект Я МАЮ ПРАВО, Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України, Національна поліція України, Molodiya Festival, Українська фундація правової допомоги, Pro Bono Ukraine,  Київський Палац дітей та юнацтва та інші.

Громадська спілка «Мережа Правового розвитку» презентувала діяльність Шкільних служб порозуміння та можливості шкільної медіації, направленої на ненасильницькі методи вирішення конфліктів.

Локацію Мережі правового розвитку відвідав керівник програми USAID “Нове Правосуддя” – Девід Вон

“У радянські часи, якщо ти бешкетував та погано вчився, всі казали, що ти хуліган та ні на що не здатен. Така практика призводила до того, що діти піддаючись суспільному осуду, дійсно ставали на “неправильний шлях”. Замість того, щоб допомогти дитині, на ній ставили “хрест”.

Сучасна модель виховання стверджує, що немає “хороших” чи “поганих” дітей, всі роблять різні вчинки, іноді – “погані”, ображають інших.

Мета шкільної медіації – налагодити діалог між дітьми у складних ситуаціях, визначити їх мотивацію. Ми виходимо з того, що у більшості випадків причина конфлікту – це “непорозуміння” або “компенсація” за образи, які були завдані вдома чи від інших однолітків. Простими словами – сильніший ображає слабшого, а той – ще слабшого.

Ми говоримо про те, що діалог може бути шляхом вирішення будь-яких проблем.

Шкільні служби порозуміння – це майданчик для вирішення конфліктів. Ми створюємо певну культуру та просуваємо її серед школярів.”

Людмила Савченко – менеджер з організаційного розвитку громадської спілки «Мережа правового розвитку», координатор напряму «Шкільні служби порозуміння».

Керівник Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні та Білорусі Томас Вайт, не тільки ознайомився із діяльністю Мережі правового розвитку, але і сфотографувався із “фірмовою” рамкою.

У фестивалі «Я маю право» взяли участь медіатори шкільних служб порозуміння «Гармонія» Приморської філії та «Довіра» Антонівської філії спеціального навчально – виховного комплексу «Академічна гімназія» Скадовської районної ради. Представники цих навчальних закладів створили команду з наглядної агітації щодо права існування в навчальних закладах шкільних служб порозуміння і результативності їх діяльності.

Під час виступу шкільні медіатори розказали, свої навчальні заклади, що таке медіація, її принципи, як вирішуються шкільні конфлікти та попереджається булінг.

Шкільні медіатори на фестивалі організував безліч розваг для дітей. Адже саме під час гри діти найкраще навчаються. Серед розваг були: розвиваючі ігри, конкурси, руханки, конкурс дитячих малюнків на правову тематику.

Міністр юстиції України – Павло Петренко взяв участь у парній вправі пошуку компромісу та порозуміння через спільний малюнок.

Багато відвідувачів фестивалю зацікавились шкільною медіацією та запросили представників Мережі правового розвитку до співпраці з їх школами.

Виховання свідомих громадян починається з дитячого віку, діти повинні знати свої права та рости у правовій культурі, адже тільки таким чином ми можемо творити безпечне майбутнє для України.

Спільне фото команди шкільних медіаторів, виконавчої дирекції Мережі правового розвитку та Міністра Юстиції України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×