facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку та Головне територіальне управління юстиції в м.Києві будуть співпрацювали у сфері правопросвітницької діяльності

Дата публікації: 22.01.2019

Головне територіальне управління юстиції у місті Києві та громадська спілка «Мережа правового розвитку» провели спільну конференцію «Взаємодія державних органів з громадянським суспільством як передумова успішного вирішення правових проблем».

Захід проводився у переддень святкування Дня соборності України. Як і 100 років назад, на сьогодні велике значення має забезпечення суспільної єдності. Цього, зокрема, можна досягти і шляхом забезпечення ефективного доступу людей до правосуддя і подальшого вдосконалення системи надання безоплатної правової допомоги. Суттєву роль у виконанні цього завдання відіграє налагодження успішної взаємодії між державними установами та громадянським суспільством.

У рамках конференції Станіслав Куценко, начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві, та Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, підписали Меморандум про співробітництво у сфері правопросвітницької діяльності.

На фото зліва направо: Станіслав Куценко, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві, та Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку

 

«Хочу наголосити на важливості взаємодії громадського сектору з органами влади. Ми на конкретних прикладах показуємо, як це можна робити. Адже в рамках кампанії «Я маю право!» і Міністерство юстиції, і Головне територіальне управління юстиції в місті Києві постійно здійснюють співпрацю з представниками громадянського суспільства», – зазначив Станіслав Куценко.

На фото: Станіслав Куценко, начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві

Євген Полтенко вказав, що надання якісної і вчасної правової допомоги вразливим верствам населення, поширення правової інформації залишається серйозним викликом для України. При цьому ситуація додатково загострюється негативними факторами, спричиненими російською агресією – понад 1,5 млн українців були змушені залишити свої рідні домівки і шукати притулку по всій країні. Майже 3 млн українців – люди з інвалідністю. За різними оцінками, більше половини мешканців України живе за межею бідності. Такі цифри свідчать про значний «прихований» попит на правову допомогу.

Євген Полтенко зазначив: «Лише міжсекторальна співпраця, а саме співпраця держави, приватного та громадських секторів, здатна подолати проблеми з доступом до правової допомоги та правосуддя. Громадський сектор, отримавши потужний імпульс та досвід після подій Революції Гідності та в часі відсічі російської агресії, хоч і з багатьма недоліками та внутрішніми проблемами, але ж усе в більшій мірі професіоналізується і конвертує довіру людей у налагодження містків між державою і суспільством, у просування необхідних країні реформ».

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор МПР

Підписаний Меморандум передбачає системне співробітництво МПР та Головного територіального управління юстиції в м.Києві для підвищення рівня правової обізнаності громадян, заохочення прогресивної молоді до працевлаштування в сфері права. Його сторони взаємодіятимуть у сферах організаційної, аналітичної роботи, інформаційного забезпечення, працюватимуть над створенням комунікативної  платформи  для проведення правопросвітницьких заходів. Вони проводитимуть спільні консультації, конференції, круглі столи, семінари, тренінги та інші заходи для поширення правих знань.

Під час конференції також виступили представник ГТУЮ у м.Києві Оксана Кривов’яз, керівник юридичної клініки Академії адвокатури України Марина Цимбал та директор Другого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Богдан Кушнір. Їхні виступи були присвячені питанням взаємодії громадянського суспільства та держави щодо покращення правового захисту людей та доступу до правової допомоги, різним аспектам діяльності системи безоплатної правової допомоги в Україні, а також ролі юридичних клінік у покращенні доступності правової інформації.

На фото: Оксана Кривов’яз, представник Головного територіального управління юстиції у м.Києві
На фото: Марина Цимбал, керівник юридичної клініки Академії адвокатури України
На фото: Богдан Кушнір, директор Другого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×