facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Обмін досвідом — як шлях до вирішення викликів

Дата публікації: 22.05.2020

Криза до якої призвела пандемія потребує консолідації зусиль. Для розв’язання проблем об’єднуються всі й пересічні громадяни, й бізнес, ну і звичайно громадський сектор. 

Для пошуку найкращих практик у сфері доступу до правосуддя партнери в межах Української школи практичних домовилися про створення на базі Школи можливостей для обміну досвідом із колегами з-за кордону. 

Перша така зустріч відбулася 19 травня 2020 року. Колеги з України, Молдови, Північної Македонії, Киргизстану, Філіппін та США, що представляють організації, які працюють у сфері доступу до правосуддя, ділилися успішним досвідом і практиками протидії викликам, зумовленим COVID-19. 

Виклики, які постали перед усіма країнами схожі, це неможливість доступу до правових, соціальних та медичних послуг для найбільш вразливих верств населення. 

Мережа правового розвитку бачить найгострішими проблемами, з якими стикнулися цільові групи, з якими працює організація:

  • загроза чи вже факт втрати роботи, засобів до існування (включно з малим та середнім бізнесом), житла, здоров’я та життя; 
  • зростання рівня конфліктності та насилля на ґрунті зменшення рівня довіри до влади;
  • збільшення випадків зловживань владою, рівня корупції, порушення чи обмеження прав та свобод людей під приводом необхідності здійснення карантинних заходів (https://bit.ly/2UrC24a);
  • зростання випадків домашнього насильства.

Саме тому, пріоритетами роботи МПР зараз є:

  • захист та забезпечення в умовах карантину основних прав людини на охорону здоров’я, безпеку, житло, роботу, освіту, інформацію, соціальну допомогу;
  • соціальна згуртованість — голос людей про їх потреби, проблеми або випадки порушення їх прав мають чути й враховувати ті, хто ухвалює рішення;
  • запобігання виникненню порушень прав людини під приводом запроваджених карантинних обмежень, спростування фейкової інформації.

Схожі виклики постали й в інших країнах, тому державні та недержавні організації, які працюють у сфері доступу до правосуддя, зосередилися на можливих форматах надання безоплатної правової допомоги онлайн та телефоном. 

Сильним партнерами в комунікації зараз стали параюристи. Вони фактично ті хто поєднує людей у громаді та волонтерські ініціативи, сервіси, владу та громаду. Важливою частиною роботи для посилення правових можливостей громад також стало постійне інформування щодо протидії найбільш болючим питанням, якими є зараз порушення трудових прав, кібербулінг, домашнє насильство, а також інформування для протидії фейковим новинам.

Представниця Асоціації правової освіти та транспарентності (Станица П.Е.Т), Північна Македонія, Весна Шапкоскі розповідає про успішні практики та спостереження: 

“Ми надаємо консультації онлайн, створили онлайн-групи швидкого реагування з колегами. Водночас, як організація, яка працює з ромами, маємо відмітити, що часто вони не мають доступу до онлайн-послуг також. Карантин привернув нашу увагу і до питань електронного документообігу. У перехідний період ми працюватимемо над тим, щоб зробити процедури для громадян простішими, щоб людям не було потреби збирати 10 документів у 10 інстанціях для отримання необхідного документу чи забезпечення права” 

Це була лише перша зустріч, але вона вже можливість усвідомити певні тенденції, здійснити обмін досвідом та запозичити успішні практики. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×