Одеський «PRAVOKATOR» особливу увагу приділятиме правовій допомозі кримчанам
Дата публікації: 21.05.2018
Правовий клуб «PRAVOKATOR», який 21 травня 2018 відкрився в Одесі, обслуговуватиме кілька областей та велику увагу приділятиме захисту прав кримчан, які наразі перебувають у статусі тимчасово переміщених осіб. Про це йшлося під час офіційного відкриття за участі Міністра юстиції України Павла Петренка, Надзвичайного та Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, Виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка та директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка.
Як наголосив Павло Петренко, згаданий проект під час війни навряд чи став би реальністю без допомоги партнерів. «Разом із друзями та партнерами з Посольства Канади, Посольства США, проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження» ми переходимо на якісно новий рівень надання правових послуг, забезпечення правової обізнаності та посилення інституційної спроможності громад», – зауважив він.
За словами міністра, вже до кінця року правові клуби нового формату запрацюють також у Львові та Києві.
Посол Канади в Україні Роман Ващук зауважив, що система БПД в України постійно розширюється і набуває нової якості.
«Те, що було мрією кілька років тому, вже стало реальністю. Сотні тисяч українців у пунктах надання безоплатної правової допомоги отримують захист. Ці зміни стають частиною великої якісної зміни в системі юстиції, свідками якої є ми», – наголосив Роман Ващук.
На його переконання, завдяки відкриттю цього клубу, жителі південних регіонів України отримають кращий доступ до якісної первинної і вторинної правової допомоги. А спеціалісти – майданчик, де зможуть обговорювати питання об’єднання зусилля для захисту прав громадян.
За словами виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка, доступ до правосуддя є необхідною умовою відкритого суспільства.
«Наша програма «Права людини і правосуддя» вже протягом багатьох років крок за кроком допомагає державі будувати систему взаємодії з громадянами у сфері правосуддя, в якій кожен має рівний доступ до правової допомоги. А створивши мережу правових клубів «PRAVOKATOR» Міністерство юстиції спільно з громадянським суспільством закладає нову якість діалогу між державою та громадянами, яка найбільшою мірою відповідає і запитам самих громадян, і найкращим міжнародним практикам», – підкреслив він.
Директор КЦ Олексій Бонюк поінформував, що мережа правових клубів «PRAVOKATOR» незабаром покриватиме 5 регіонів і кожен з них обслуговуватиме по кілька областей. Наразі відкриті та працюють 3 клуби у Дніпрі, Харкові та Одесі, які обслуговують 12 областей України.
«Діяльність Одеського клубу буде розповсюджуватись на Вінницьку область, Миколаївську, Херсонську та надаватиме правову допомогу великій кількості людей, які є тимчасово переміщеними з Криму. Зараз ми проводимо активності з підготовки громадських радників. Це звичайні люди, яким ми даємо прикладні знання і вони зможуть ними користуватись у повсякденному житті. Всі зусилля ми спрямовуємо на те, щоб право стало звичайним інструментом, яке застосовується в повсякденному житті не тільки юристами, а й звичайними громадянами», – наголосив Бонюк.
Він також поінформував, що «PRAVOKATOR» напрацював дуже широку палітру заходів і активностей, до яких можна долучатись всім зацікавленим. Наразі триває системне навчання комунікативним навичкам, які дуже потрібні в роботі юриста.
Як зазначалось під час заходу, Міністерство юстиції та Координаційний центр найближчим часом робитимуть акцент на розвитку правової спроможності громад.
Нагадаємо, у Дніпрі наприкінці березня почав працювати перший клуб «PRAVOKATOR», де вже проведено 6 заходів, у яких взяли участь 139 осіб. З минулого тижня правовий клуб запрацював у Харкові.
«PRAVOKATOR» об’єднує фахівців системи безоплатної правової допомоги, адвокатів, суддів, прокурорів, систему юстиції, ІТ-юристів, представників інших правничих професій, стартаперів, місцеву владу та громадянське суспільство, у тому числі неурядові громадські організації.
Джерело: Координаційний центр з надання правової допомоги
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.