facebook

Організаційний розвиток та взаємна підтримка — Мережа правового розвитку-2024

Дата публікації: 10.04.2025

Авторка: Юлія Білик, комунікаційна менеджерка Мережі правового розвитку

Оновлення стратегічних документів та політик, магістральні проєкти у громадах та підтримка спроможностей членських організацій — головні теми обговорення загальних зборів-2024 громадської спілки «Мережа правового розвитку» (далі — Мережа, МПР). У засіданні зборів, що цьогоріч відбулися в онлайн форматі, взяли участь представники/ці 17 членських організацій Мережі.

Оновлення стратегічних документів — у фокусі правління Мережі

У 2024 році члени правління Мережі збиралися на щоквартальні засідання та зустрічі-консультування виконавчої директорки з членами правління.

На фото: Андрій Місяць, голова правління МПР, голова ГО «Подільська правова ліга»; Анастасія Площинська, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» під час вручення номінацій членським організаціям Мережі до 15-річчя об’єднання спілки, листопад 2024 року

«Засідання правління відбувалися у терміни, визначені Статутом та Положенням Мережі, де були присутні всі члени правління. У нас були різні дискусії, але завжди ми виходили на рішення і знаходили порозуміння з виконавчою дирекцією та між собою. Хочу відмітити плідну роботу кожного члена правління у напрямі розробки політик Мережі, інших необхідних документів. Вважаю, що правління діяло ефективно. Будь-яких зауважень до діяльності виконавчої дирекції у правління немає», — підсумував Андрій Місяць.

На фото: стратегування Мережі з оновлення Етичного кодексу, червень 2024 року

Завдяки плідній роботі правління МПР у 2024 році вдалося оновити 18 стратегічних документів і політик. З-поміж оновлених політик: безпекова, грантова, антикорупційна, договірна та інші. Розпочата робота над розробкою двох нових для спілки документів — Етичного кодексу та Положення про відповідальне членство.

На фото: членкиня правління МПР, голова ГО «Трикутник» (м.Коломия) Соломія Зінець-Мацишин, член ГО «Трикутник» Михайло Данищук під час заходу до 15-річчя об’єднання спілки, листопад 2024 року

«У підсумку стратегування за участі членів правління, представників більшості членських організацій та Виконавчої дирекції МПР маємо попередньо напрацьовані чернетки Етичного кодексу та Положення про відповідальне членство. У 2025 році маємо завершити формування цих документів та ухвалити їх, щоб всі ми дотримувалися моральних якостей», — зазначила членкиня правління Мережі Соломія Зінець-Мацишин.

На фото: представники членських організацій МПР на публічній дискусії з нагоди 15-річчя об’єднання Спілки, листопад 2024 року

Вплив та результати ключових проєктів Мережі у 2024 році

Директорка з організаційного розвитку МПР Ірина Чайка презентувала  магістральні проєкти, що впроваджувалися у 2024 році. Перший із них пов’язаний із гуманітарним реагуванням на Півдні України.

На фото: директорка з організаційного розвитку МПР Ірина Чайка

«За результатами 2024 року та співпраці з Чеською гуманітарною організацією People In Need (“Людина в біді”) ми отримали статус їхнього стратегічного партнера, що для є великим досягненням. У 2025 році ми маємо продовження роботи в наших цільових деокупованих громадах у Миколаївській та Херсонській областях», — зауважила Ірина Чайка.

За її словами, новацією 2024 році стала розбудова механізму гуманітарного регування Link і додавання до нього модулю збору, верифікації даних для реагування на правові потреби. Нині МПР пропонує членським організаціям долучатися до роботи платформи Link, аби вона використовувалася й тим самим вдосконалювала гуманітарне реагування і, зокрема, реагування на правничі запити у громадах по всій Україні, де представлені організації спілки.

Другий масштабний проєкт Мережі — «Віднова» — охоплює 6 громад у Миколаївській та Івано-Франківській областях.

«У цьому проєкті Мережа напрацювала одні з перших ветеранських політик у громадах. Ці політики вже презентовані і затверджені в громадах. Крім того, у межах проєкту відбуваються партисипаторні зустрічі та заходи, спрямовані на залучення молоді до ухвалення рішень на місцевому рівні», — повідомила Ірина Чайка.

Третій з-поміж ключових проєктів 2024 року стосувався дослідження відчуття безпеки й апробації інструментів впливу на його поліпшення у трьох громадах: на Півдні (Шевченківська громада Миколаївської області), у Центрі (Турбівська громада Вінницької області) та на Заході країни (Коломийська громада Івано-Франківської області).

«Відчуття безпеки — це не про освітлення вулиць, збиття дронів чи встановлення систем ППО. Це загалом про те, наскільки люди почуваються безпечно, комфортно, спокійно у громадах свого проживання. Ми спробували впроваджувати інструменти, які б могли поліпшувати відчуття безпеки. Тут не все нам вдалося так, як від початку планували, але ми отримали неоціненний досвід того, яким чином органи місцевого самоврядування включаються в роботу з населенням з безпекових питань», — пояснила Ірина Чайка.

Розвиток інноваційних правничих сервісів і продуктів Мережі

Ще один важливий напрям роботи МПР у 2024 році — це розвиток сервісів і продуктів для надання правничої допомоги громадянам та інституційна підтримка членських організацій.

Новий продукт Мережі 2024 року — створений на основі штучного інтелекту LawLink_bot. Вдосконалення роботи чатбота продовжується для того, щоб надалі він більш ефективно взаємодіяв із клієнтами, які звертаються до МПР по допомогу. У перспективі 2025 року — розвивати та інтегрувати чатбот, у тому числі — до онлайн-чату Мережі.

Підтримка сталого розвитку членських організацій

Інституційну підтримку у 2024 році отримали 15 із 22 членських організацій МПР. Завдяки цьому вони забезпечували правничою та психологічною підтримкою жителів громад, де така підтримка є важкодоступною.

Крім того, представники членських організацій навчалися та спільно розробляли бачення стандартів надання юридичної допомоги. Ця робота продовжується і в 2025 році.

Мережа розпочала актуалізацію профілів членських організацій для розміщення на офіційному сайті та поширення серед потенційних партнерів.

«В амбітних планах на 2025 рік — на основі інформації, яку ми почали збирати у 2024 році і плануємо опублікувати на сайті Мережі, просування досвіду членських організацій, щоб вони могли отримувати дохід не лише від свої проєктної діяльності та підтримки донорів, але й від власних продуктів», — наголосила Ірина Чайка.

На фото: голова ревізійної комісії Мережі та ГО «Правова єдність» Інна Малишко (м. Біла Церква); голова ГО «Східний правозахисний центр» Марина Куприкова (м. Краматорськ-Львів); членкиня правління Мережі, голова ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна (м. Суми)

Плани та перспективи 2025 року

Виконавча директорка МПР Ольга Настіна акцентувала на тому, що у 2025 році Мережа й надалі рухатиметься за напрямами свого операційного плану, актуалізованими попередніми загальними зборами. Це — управнення людини, експертно-правова підтримка громад, інституційний розвиток членських та партнерських організацій.

На фото: виконавча директорка Мережі правового розвитку Ольга Настіна

 «У 2025 році ми й надалі залучатимемо фінансування для інституційної підтримки членських організацій. Для нас важлива участь наших експертів у процесах врядування. Гарним прикладом був досвід 2024 року, коли наші представники долучалися до розробки політик та проєктів Мережі як експерти, як фасилітатори та тренери», — підкреслила Ольга Настіна.

З її слів, викликом на найближче майбутнє є оновлення сайту МПР, розвиток платформи онлайн-чату та збільшення кількості тем у роботі чатбота, яких нині є чотири.

«Сподіваємося на оновлення підходів до відповідального членства Мережі, Етичного кодексу, етичних процедур і процедур, які нам дають можливість разом імплементувати програми, проєкти й ініціативи в наших громадах», — наголосила Ольга Настіна.

Проведення загальних зборів Мережі правового розвитку стало можливим в межах проєкту «Посилення членських організацій Мережі правового розвитку» за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Матеріали на тему:

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Коментарі

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

Чат-бот

Поставте питання через LawLink Bot в будь-який зручний спосіб. LawLink Bot — це розумний та цифровий юридичний помічник, якого створила Мережа правового розвитку.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×