facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Плоди «Правоспроможної громади». Широківська громада затвердила програму правової допомоги

Дата публікації: 23.11.2020

Джерело: сайт ГО “СТЕП”

Учасники програми «Правоспроможна громада», які приєдналися до її реалізації у 2019 році, здобувають перші суттєві перемоги. Широківська громада (Запорізька область) стала першою серед учасниць “Правоспроможної громади”, котра домоглася прийняття місцевої програми правової допомоги. Особливо цінним є те, що це перший проєкт такого масштабу для місцевої організації “СТЕП”, яка є головним адміністратором програми. 

Нагадаємо, що головним завданням в рамках навчально-практичної програми “правоспроможна громада” є проведення досліджень і вже на основі отриманих даних розробити рішення, що буде найбільше відповідати запитам громади. За даними опитування (2019), майже 73% жителів Широківської сільської ОТГ зустрічалися з правовими проблеми протягом останніх двох років. При цьому більше половини респондентів/ок (54%) вважають неможливим вирішення таких проблем самостійно. Про потребу громадян у юридичних консультаціях свідчать і регулярні звернення на гарячу лінію Широківської ОТГ, до структурних підрозділів сільської ради, посадових осіб і старост. Пунктів безоплатної первинної правової допомоги (далі в тексті – БППД) на території громади немає, а виїздити в сусіднє місто жителям віддалених сіл далеко не завжди зручно й можливо.

У відповідь на ці виклики ГО «СТЕП» разом із Широківською сільською радою та комунальною установою «Агенція розвитку Широківської ОТГ» розробили пілотний проєкт із запровадження системи БППД на території громади. Його мета – покращити доступ сільських мешканців/ок до безоплатної правової допомоги та підвищити рівень правової обізнаності населення. Проєкт передбачав заходи за трьома напрямками:

  • консультації з правових питань для сільських мешканців;
  • тренінги з правової грамотності для шкільної молоді та представників ГО;
  • інформаційно-просвітницьку роботу серед населення громади.

Для координації місцевих заходів була створена робоча група з представників Широківської сільської ради та громадських організацій, яка за підсумками проєкту мала підготувати  місцеву програму з надання первинної правової допомоги населенню.

Статистика і тематика звернень

Досягнення проєкту на цей час:

Результати проєкту

Завдяки проєкту мешканці сіл Запорізького району отримали можливість отримання безоплатної первинної правової допомоги безпосередньо в своїй громаді. Більше 500 мешканців Широківської громади отримали консультації юристів, дізналися відповіді на питання правового характеру, які їх турбували, взяли участь у навчальних та інших правопросвітницьких заходах. Очікується, що позитивний досвід отримання правової допомоги посилить їхню спроможність до вирішення проблем правового характеру, підвищить рівень правової культури, а також рівень довіри до системи безоплатної правової допомоги.

Консультації з питань захисту прав громадян та участі в ухваленні місцевих рішень отримали активісти місцевих громадських об’єднань (громадська організація учасників АТО Широківської громади, Поважна рада, Молодіжна рада, ініціативна група зі створення Ради жінок, ОСББ). Тепер вони зможуть активніше провадити діяльність із відстоювання інтересів мешканців громади.

За експертної підтримки юристів проєкту розроблено програму надання безоплатної первинної правової допомоги для населення Широківської громади. Програмою передбачено надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям на постійній основі за рахунок місцевого бюджету. Зокрема буде продовжено роботу гарячої лінії та ведення правової рубрики в місцевій газеті. Також заплановані виїзди юристів один раз на місяць у віддалені населені пункти громади. ГО «СТЕП» в межах наявних експертних, інформаційних та інших ресурсних можливостей надаватиме допомогу Широківській громаді для продовження діяльності і після завершення проєкту. Вже зараз команда організації працює з представницями ініціативної групи Широківської ОТГ над створенням Ради жінок для реалізації громадянських, економічних та інших прав мешканок громади.

Програма впроваджується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя з 2019 року за підтримки Координаційний центр з надання правової допомоги на базі мережі правових клубів #PRAVOKATOR, партнерських організацій та установ: Міжнародний фонд “Відродження”, Українська фундація правової допомоги та безпосередньо адмініструється Мережею правового розвитку.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×