facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Понад 50 правозахисних організацій виступили проти законопроекту 9055 про адвокатуру

Дата публікації: 05.12.2018

Представники правозахисних організацій, що входять до найбільших українських об’єднань правозахисників, закликають Верховну Раду України припинити практику кулуарного “протягування” через парламент президентського законопроекту “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, а також належним чином доопрацювати цей документ і отримати висновок Венеціанської комісії.

Про це йдеться в спільному листі на ім’я голови Ради Андрія Парубія за підписами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександра Павличенко, директора Харківської правозахисної групи (ХПГ) Євгена Захарова, а також голови правління та виконавчого директора Мережі правового розвитку (МПР ) Наталії Бімбірайте та Євгенія Полтенка, повідомляють Подробности.

“Минає три місяці з дня внесення Президентом України законопроекту в Раду, але тенденції в українських реаліях до кулуарності ухвалення рішень непереборні”, – йдеться в листі.

Правозахисники звертають увагу, що внесений Президентом 6 вересня законопроект №9055 вже встиг викликати неоднозначну реакцію в адвокатської спільноти і у правозахисників, оскільки текст проекту несе в собі ризики для виконання професійних обов’язків українськими адвокатами, забезпечення захисту людей і реалізації принципів верховенства права. Водночас проект “проштовхується” в сесійну залу кулуарно.

“Без урахування ухвалених рішень Головним науково-експертним управлінням Ради, яке рекомендує повернути законопроект за результатами першого читання суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання, Комітетом ВР з питань запобігання корупції, який визнав законопроект корупційногенним, документ планується внести до порядку денного пленарного засідання ВР”, – йдеться в листі.

Правозахисники висловлюють стурбованість можливістю ухвалення проекту в чинній редакції та пропонують до внесення його до сесійної зали провести відкрите публічне обговорення документа, а також розглянути напрацьовані правозахисною спільнотою альтернативні пропозиції. Крім того, правозахисники вимагають направити президентський і альтернативні законопроекти “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” Європейській комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) з метою проведення належної експертизи.

“Впровадження реформи адвокатури сьогодні – потужний інструмент посилення гарантій надання якісної та кваліфікованої допомоги клієнту, а адвокати спільно з правозахисниками допомагають у дотриманні прав і свобод громадян України та забезпеченні рівності та справедливості в державі”, – апелюють до керівництва Ради правозахисники.

Як відомо, до мережі УГСПЛ, ХПГ та МПР загалом належать 52 правозахисні організації України.

На фото зліва направо: Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР; Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ); Антоніна Бондаренко, заступник керівника Секретаріату Ради адвокатів України (Секретаріату Національної асоціації адвокатів України). Зустріч відбулась під час Загальних зборів УГСПЛ; під час неї відбулось підписання звернення до Верховної Ради щодо законопроекту 9055

Джерело: Подробности та ЦЕНЗОР.НЕТ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×