facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Понад 50 правозахисних організацій виступили проти законопроекту 9055 про адвокатуру

Представники правозахисних організацій, що входять до найбільших українських об’єднань правозахисників, закликають Верховну Раду України припинити практику кулуарного “протягування” через парламент президентського законопроекту “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, а також належним чином доопрацювати цей документ і отримати висновок Венеціанської комісії.

Про це йдеться в спільному листі на ім’я голови Ради Андрія Парубія за підписами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександра Павличенко, директора Харківської правозахисної групи (ХПГ) Євгена Захарова, а також голови правління та виконавчого директора Мережі правового розвитку (МПР ) Наталії Бімбірайте та Євгенія Полтенка, повідомляють Подробности.

“Минає три місяці з дня внесення Президентом України законопроекту в Раду, але тенденції в українських реаліях до кулуарності ухвалення рішень непереборні”, – йдеться в листі.

Правозахисники звертають увагу, що внесений Президентом 6 вересня законопроект №9055 вже встиг викликати неоднозначну реакцію в адвокатської спільноти і у правозахисників, оскільки текст проекту несе в собі ризики для виконання професійних обов’язків українськими адвокатами, забезпечення захисту людей і реалізації принципів верховенства права. Водночас проект “проштовхується” в сесійну залу кулуарно.

“Без урахування ухвалених рішень Головним науково-експертним управлінням Ради, яке рекомендує повернути законопроект за результатами першого читання суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання, Комітетом ВР з питань запобігання корупції, який визнав законопроект корупційногенним, документ планується внести до порядку денного пленарного засідання ВР”, – йдеться в листі.

Правозахисники висловлюють стурбованість можливістю ухвалення проекту в чинній редакції та пропонують до внесення його до сесійної зали провести відкрите публічне обговорення документа, а також розглянути напрацьовані правозахисною спільнотою альтернативні пропозиції. Крім того, правозахисники вимагають направити президентський і альтернативні законопроекти “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” Європейській комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) з метою проведення належної експертизи.

“Впровадження реформи адвокатури сьогодні – потужний інструмент посилення гарантій надання якісної та кваліфікованої допомоги клієнту, а адвокати спільно з правозахисниками допомагають у дотриманні прав і свобод громадян України та забезпеченні рівності та справедливості в державі”, – апелюють до керівництва Ради правозахисники.

Як відомо, до мережі УГСПЛ, ХПГ та МПР загалом належать 52 правозахисні організації України.

На фото зліва направо: Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР; Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ); Антоніна Бондаренко, заступник керівника Секретаріату Ради адвокатів України (Секретаріату Національної асоціації адвокатів України). Зустріч відбулась під час Загальних зборів УГСПЛ; під час неї відбулось підписання звернення до Верховної Ради щодо законопроекту 9055

Джерело: Подробности та ЦЕНЗОР.НЕТ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×