facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Посилення спроможностей громадських організацій при вирішенні земельних питань

Дата публікації: 24.06.2021

У місті Чернігів 25 та 26 травня 2021 року відбувся мережевий захід  «Посилення спроможностей громадських організацій в процесі взаємодії з ОТГ при вирішенні питань, пов’язаних із земельними правовідносинами» для юристів організацій-членів ГС «Мережа правового розвитку».

У липні 2021 року відкривається ринок землі, відтак зростатиме попит на надання безоплатної правової допомоги з питань, пов’язаних із розпорядженням, користуванням та володінням землею. Саме тому одна з членських організацій МПР – Чернігівський громадський комітет захисту прав людини – ініціювала навчання, мета якого – підвищити ефективність організацій Мережі у наданні безоплатної правової допомоги з питань земельних правовідносин.

Два дні 16 юристів з різних куточків України вдосконалювали свої знання та обмінювались досвідом під уважним керівництвом тренерів. 

Перший день тренінгу був спрямований на розвиток команди юристів, які працюють у членських організаціях МПР як єдиної спільноти. Учасники обмінювалися своїм досвідом та практичними порадами, і при цьому з таким захопленням, що вправи з командотворення почалися на 2 години раніше запланованого. 

На фото: Віталій Охріменко, програмний менеджер ГС “Мережа правового розвитку” проводить перший день тренінгу.

Програмний менеджер ГС “Мережа правового розвитку” та тренер Віталій Охріменко розповідає про свої враження від роботи з групою в перший день: 

“Ми активно обговорювали дизайн процесу надання безоплатної правової допомоги з точки зору всієї Мережі, а не кожної організації окремо. Щоб зануритися у процес надання безоплатної правової допомоги, учасники створювали портрети клієнтів, покроково деталізували процес роботи з такими клієнтами, малюючи своєрідну розповідь у формі комікса. 

На фото: Напрацювання в результаті групової роботи.

Нам спільними зусиллями вдалося віднайти найбільш важливі точки та переломні моменти у процесі надання правової допомоги, зрозуміти, де і чому найчастіше виникають труднощі.  

Встигли навіть поговорити про саморегуляцію, емоційний інтелект та почали розмову про те, чого особисто мені як юристу не вистачає для спроможності надавати якісну правову допомогу кожному клієнту, навіть найвибагливішому. Не забули й про необхідність вдосконалення технічного компонента: 

  • питання ведення клієнтської бази; 
  • стандарти облаштування приміщень та робочих місць юристів, знову ж таки, намагаючись подивитися на це все очима нашого клієнта. 

Після цих палких обговорень в учасників з’явилося відчуття потреби в подальшій регулярній комунікації між собою. Тому, щоб задовольнити цю потребу, ми вирішили створити відповідну внутрішню комунікаційну платформу”.

Другого дня обговорення було зосереджено на питаннях дослідження земельної реформи за наставництва тренерів із розвитку навичок надання безоплатної правової допомоги з питань земельних правовідносин: 

  • Людмили Гриценко – адвокатки, тренерка Soft Skills, національної експертки Ради Європи;
  • Олексія Шамова   – адвоката, тренера Soft Skills. 
На фото: Тренери Людмила Гриценко та Олексій Шамов

Тренер Олексій Шамов підкреслив актуальність подібного навчання: 

“Я розумію, що таких тренінгів потрібно робити більше. Чим більше буде спеціалістів, які розуміються на земельних відносинах, тим якіснішим буде зворотний зв’язок від громадян державі. Ми можемо сподіватись в такому випадку, що держава зможе давати нам якісніші закони. Тобто, ми створимо систему, яка сама себе буде покращувати”.

Тренерка Людмила Гриценко розповіла про те, які ставила перед собою цілі на це навчання:

“Ці закони вже охрестили “земельною конституцією”. Вони остаточно повертають громадам право розпоряджатися своїми землями. Питання постає в тому, як ці процеси впроваджувати з урахуванням інтересів мешканців громад? Саме про це ми говорили два дні з представниками десяти членських організацій Мережі правового розвитку.

Одним із моїх завдань було надати учасникам тематичну підбірку актуальної судової практики правових висновків Верховного суду в земельних правовідносинах.” 

Ірина Бірюк, представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, співорганізатора заходу, також прокоментувала подію:  

“Під час тренінгу учасники та учасниці мали можливість детально пропрацювати стратегії взаємодії між громадськими організаціями та територіальними громадами щодо земельних правовідносин.

Працюючи в командах, учасники та учасниці вибудували чіткі алгоритми дій при вирішенні правових задач та опрацювання запитів в наступних напрямках земельних правовідносин:

– приватизація земельних ділянок, зокрема учасниками АТО/ООС;
– оренда земельних ділянок фізичними та юридичними особами, окрема без аукціону;
– актуальні питання користування землею (встановлення меж, зміна цільового призначення тощо);
– право користування “чужою” земельною ділянкою;
– набувальна давність.

Учасники відзначили високу якість проведення тренінгу,  актуальність та своєчасність обраної теми для покращення якості комунікації організацій громадянського суспільства з новоствореними громадами та для  посилення спільних спроможностей для вирішення земельних питань”.

Учасники повернулися до своїх організацій із більш чітким та глибоким розумінням нового законодавства. Всі відзначали важливість наданої інформації та необхідність збільшувати кількість заходів для обміну досвідом та підвищення кваліфікації.  

Тренінг проведено у межах проєкту “Забезпечення прав людини та посилення участі громадян в земельній реформі в Україні”, який реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини та Чернігівським освітнім домом прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×