facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Представники двох мереж готують тіньовий звіт щодо виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні права

Дата публікації: 02.10.2018

У Києві відбувся тренінг з підготовки тіньового звіту з виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні прав. Представники Мережі хабів громадянського суспільства і Мережі правового розвитку опанували методи написання такого звіту.

Тіньовий звіт – важливий інструмент, який можуть використовувати організації громадянського суспільства для захисту прав людини. Подаючи його до комітету ООН, вони піднімають питання, які не були висвітлені їхніми урядами, або вказуються на факти можливої дезінформації комітету урядом країни.

Захід відбувся 1-2 жовтня 2018 за підтримки ПРООН в Україні та Української Гельсінської спілки з прав людини. Зокрема, УГСПЛ делегувала у якості тренерів своїх експертів: Ксенію Семьоркіну та Богдана Мойсу.

На фото: тренери Ксенія Семьоркіна та Богдан Мойса, УГСПЛ

Мережу правового розвитку на заході представляли її виконавчий директор Євген Полтенко, Ірина Бірюк (Чернігівський офіс МПР при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини), Анастасія Площинська, Роман Рачок (Хмельницький офіс МПР при ГО “Подільська правова ліга”) та Ольга Чепель (Вижницький офіс МПР при ОГО “Комітет виборців”).

На фото представники МПР справа наліво: Євген Полтенко, виконавчий директор; Анастасія Площинська, Хмельницький офіс; Ольга Чепель, Вижницький офіс; Ірина Бірюк, Чернігівський офіс; Роман Рачок, Хмельницький офіс

– Участь Мережі правового розвитку у коаліційній підготовці тіньового звіту з виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні права обумовлена декількома аспектами, – зазначив Євген Полтенко.– Передусім, це можливість залучення до реалізації суспільно важливого завдання з подолання прогалин у захисті прав людини експертний потенціал юристів та адвокатів, що мають багаторічний досвід на базовому рівні, безпосередньо у громадах. В свою чергу, правозахисники Мережі, працюючи над цим амбітним проектом, можуть вдосконалити свої аналітичні й адвокаційні навички. І завдяки взаємодоповнюючому партнерству з Мережею хабів України та за підтримки ПРООН в Україні голоси вразливих верств населення будуть почуті як на національному, так і на міжнародному рівнях.

На фото: виступ Євгена Полтенка, виконавчого директора МПР

Учасники заходу обговорили різні аспекти захисту прав людини, детально познайомившись з системою міжнародних договорів ООН у сфер прав людини. Значну увагу вони звернули на роль громадянського суспільства у їх захисті.

Присутні опанували стандарти Міжнародного акту про громадянські та політичні права, а також отримали уявлення про процес звітування щодо імплементації державою-учасницею міжнародних договорів у сфері прав людини.

Під час роботи у групах учасники обговорили хід впровадження Заключних висновків Комітету з прав людини за результатами розгляду Державної доповіді VII циклу.

Знайомлячись з методами підготовки тіньових звітів, вони звернули особливу увагу на використання різних джерел інформації та на ресурси, які можуть при цьому залучатись.

До кінця року спільний тіньовий звіт буде поданий до Комітету ООН з прав людини,- зауважує Ксенія Семьоркіна, тренерка та експертка Української Гельсінської спілки з прав людини.- 18 членів Комітету розглядатимуть національні та тіньові звіти. А тоді Комітет надасть Уряду України конкретні рекомендації щодо покращення захисту громадянських та політичних прав.

На фото: тренер Ксенія Семьоркіна, УГСПЛ

Міжнародний пакт про громадянські та політичні права був ратифіковано Україною у 1973 році. Пакт є міжнародним договором і має обов’язкову силу для 167 держав-учасників. Нагляд за виконанням пакту здійснює Комітет з прав людини ООН, розглядаючи доповіді країн-учасниць та скарги на порушення певних прав країнами-учасницями.

На фото: учасники заходу

 

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×