facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Представники офісів МПР підбили підсумки 2018 та спланували свою роботу в наступному році

Дата публікації: 25.12.2018

Представники офісів Мережі правового розвитку зібрались у Харкові на установчу зустріч учасників програми “Посилення правових можливостей громад” – 2019 та стратегічне планування. Вони підвели підсумки роботи Мережі у 2018 році, а також визначили напрямки її розвитку у новому 2019 році.

Захід пройшов 18-20 грудня 2018.

Координаторка Програми “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження” Ольга Гальченко привітали присутній. Вона також розповіла про плани фонду на 2019 рік. За її словами, діяльність МПР значною мірою відповідає напрямкам роботи фонду, запланованим на новий рік. Зокрема, це стосується діяльності, яку Мережа буде вести задля задоволення правових потреб населення.

На фото: Ольга Гальченко, координаторка Програми “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження”

 

Ольга Гальченко висловила надію на те, що спілка і далі буде збільшувати свою присутність у регіонах України. Вона також позитивно відзначила той факт, що Мережа планує продовжувати роботу щодо розвитку інституту громадських радників.

Також з вітальними словами до присутніх звернулись голова Правління МПР Наталя Бімбірайте та виконавчий директор спілки Євген Полтенко.

Виступ Наталі Бімбірайте був присвячений результатам роботи Мережі і перспективам її розвитку. Голова Правління висловила сподівання на те, що МПР і надалі буде активно розвиватись, надаючи людям правову допомогу та забезпечуючи доступ до правосуддя.

На фото: Наталя Бімбірайте, голова Правління МПР

Наталія Бімбірайте, голова Правління МПР: “Ми, власне, тим сильні, коли ми разом і можемо обмінюватися і домовлятися. І ми можемо пришвидшити подальшу розробку стратегії на 2019 рік, спочатку створивши, висловивши і записавши свої ідеї. А потім, роз’їхавшись, ми ще будемо їх обдумувати і радитись у своїх колективах. Тоді на наступній зустрічі у нас буде предмет для подальших роздумів щодо подальшої роботи Мережі”.

Євген Полтенко детально зупинився на виконанні операційного плану на 2018 р.

Зокрема, він зазначив: “В 2016 році ми виконали лише половину того, що планували. 2017 рік – вже трохи краще: 60-70% запланованого. Зараз ми вже підбиваємо підсумки 2018 року, і показник виконання наближається до 100%. Тобто ми працюємо все краще. Те, що ми спланували минулого року, дійсно реалізується. Але все ж таки не потрібно забувати, скільки всього нам потрібно зробити для того, щоб досягти наших великих цілей. По-перше, пам’ятаємо, що верховенство права, доступ людей до правосуддя – це те, щоб нас об’єднує і надихає на спільну роботу. Друге – територіальне розширення; при цьому ми маємо на увазі не лише розширення географічне в плані залучення нових організацій, а й необхідність встановлення партнерств. Адже якщо ми будемо діяти лише локально і точково, ми не виконаємо нашу місію, орієнтовану на всю країну. І третє: ми маємо бути сильними, впливовими, нас мають поважати.”

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор МПР

Євген Полтенко підбив попередні підсумки роботи ГС “Мережа правового розвитку”, зупинившись на основних досягненнях спілки. Зокрема, він розповів про здійснення зовнішнього моніторингу Мережі.

Моніторингу була присвячена і окрема панельна дискусія. Своїм думками щодо нього поділились експерти, які його проводили: незалежний експерт Ростислава Лукач, координатор Південного регіону МПР Елла Петренко та член Правління Мережі Михайло Бардин.

Михайло Бардин, член Правління МПР: “Цей моніторинг, звичайно, має своє статистичні, цифрові висновки. Але одна з основних цінностей особисто для мене – це наше знайомство, новий погляд на наших колег, партнерів. Ті члени Правління, які були залучені до участі у моніторингових групах, у більшості відвіданих офісів раніше ніколи не були. Для мене було цінним побачити, що кожна з шести організацій, офіси яких ми відвідали, має повноцінну, самостійну діяльність. Це знання наших партнерів, колег, які працюють в Мережі. Статистичні дані, які ми маємо в звітах по моніторингу, кожному з нас дадуть той ґрунт, завдяки якому можна буде попрацювати над підвищенням власної спроможності, спроможності власної організації”.

Елла Петренко, координаторка Південного напрямку МПР: “Завдання моніторингу полягало в тому, щоб допомогти організаціям зростати, підвищувати їхню спроможність. У моніторингу брали також участь люди взагалі не з нашої системи, і свіжий погляд був дуже корисний. Всі офіси відповідально поставились до моніторингу”.

Ростислав Лукач, незалежний експерт: “Головний ресурс – це люди, людський капітал. І дуже важливо цим капіталом за допомогою нових технологій правильно скористатись”.

На фото: Елла Петренко, координатор Південного регіону МПР; Михайло Бардин, член Правління МПР; Ростислав Лукач, незалежний експерт

Своїм досвідом перебування у Мережі правового розвитку поділились представники нових організацій-членів МПР), Галина Єрема (Вижницький офіс МПР при ЧОГО “Комітет виборців”), Наталія Єсіна (Сумський офіс МПР при ГО “Північна правозахисна група”) та Ірина Лось (Нікопольський офіс МПР при ГО “Відкриті двері”).

На фото зліва направо: Галина Єрема, Вижницький офіс МПР; Наталія Єсіна, Сумський офіс МПР; Ірина Лось, Нікопольський офіс МПР

У рамках заходу відбулось також представлення потенційних організацій-членів МПР: Благодійного фонду “Перспектива Нова” (Кам’янка-Бузька ОТГ) та ГО “Тернопільська правозахисна група”. Воно пройшло у форматі “Еlevator pitch”: представники цих організацій стисло розповіли про їхню діяльність та свої очікування від можливого вступу до Мережі, а також відповіли на запитання учасників зустрічі.

Під час заходу голова Правління МПР Наталя Бімбірайте представила присутнім нову координаторку Центрального регіону Мережі Ольгу Настіну.

На фото: голова Правління МПР Наталя Бімбірайте та координатор Центрального регіону МПР Ольга Настіна

Значний інтерес у присутніх викликав виступ представниці Київського міжнародного інституту соціології Марини Шпікер, яка розповіла про методику проведення дослідження правових проблем та потреб в громадах.

На фото: Марина Шпікер, представниця Київського міжнародного інституту соціології

Захід також відвідали представники Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Антоніна Бондаренко та Ганна Федірко. Вони інформували присутніх про діяльність асоціації та презентували ресурс «Особистий кабінет адвоката».

На фото справа наліво: Антоніна Бондаренко (НААУ), Євген Полтенко (МПР) та Ганна Федірко (НААУ)

НААУ та МПР активно співробітничають. У найближчому майбутньому планується підписання між ними Меморандуму про співпрацю.

Представники офісів МПР також займались планування подальшої діяльності Мережі у 2019 році. Зокрема, вони подали значну кількість пропозицій щодо наповнення операційного плану МПР за трьома напрямками: розвиток людського потенціалу, моніторинг і оцінка потреб громади і підготовка фахівців для їх ефективного вирішення, а також посилення фінансової та адвокаційної спроможності МПР через модернізацію комунікаційної стратегії.

Фасилітатором зустрічі була Світлана Саламатова, експертка з партисипативного планування, управління та лідерства, ToP фасилітатор, експертка із залучення (взаємодії влади та громади), керівник проекту “Українські жінки в ООН”.

На фото: фасилітатор заходу Світлана Саламатова

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×