Презентація Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя
Дата публікації: 05.06.2019
Автор: Денис Губашов – менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.
4 червня 2019 року відбулась офіційна презентація “ Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя”
Головне завдання школи – дослідження, систематизація та поширення кращих національних та світових практик щодо доступу до правосуддя.
Повне відео презентації за посиланням.
Участь у заході взяли представники Ради засновників та Наглядової ради школи.
Першим виступив Олексій Бонюк, Директор координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги: “Одним із головних завдань школи буде створення тренінгових програм в секторі доступу до правосуддя, від ідеї до реалізації, та вироблення політики в цьому напрямку.”
Від Міністерства юстиції України до заходу долучилася заступниця міністра Іванна Смачило. Вона зазначила, що система надання безоплатної правової допомоги активно розвивається протягом останніх років. Кількість центрів з надання безоплатної правової допомоги зросла з 26 відділень у 2014 році до 550 у 2019. Саме через значне збільшення таких центрів виникла необхідність систематизації досвіду та кращих практик у наданні правової допомоги, пошуку шляхів вирішення систематичних проблем, обміну регіональним та міжнародним досвідом, навчання молодих спеціалістів та підвищення кваліфікації працівників системи надання безоплатної правової допомоги.
Від представників громадських організацій доповідав Микола Сіома, Директор Української фундації правової допомоги: “Школа повинна стати інкубатором для інституційної розбудови провайдерів правової допомоги. Школа повинна систематизувати кращі практики та досвід, аналізувати та передавати користувачам у адаптивному вигляді. Створення школи повинно стати сигналом для всіх громадян, всіх провайдерів правової допомоги до синергійної взаємодії”.
До заходу також долучився Директор програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов. Зокрема, пан Роман зосередив увагу на необхідності інституалізації практик, які були вироблені протягом останніх років у системі надання безоплатної правової допомоги. Міністерство юстиції повинно інституціоналізувати масив навчальних програм, вироблених за партнерства з громадськими організаціями та міжнародними партнерами.
“У нас дуже багато хороших ініціатив в країні ламаються через амбіції людей, через викривлене розуміння своїх ролей, через те, що іноді прокидається якийсь вождизм і бажання поставити себе над іншими. Я бачу формат заснування школи у максимально демократичний легітимний спосіб з тими партнерствами, які розбудовуються, із залученням широких мереж, як запобіжник того, щоб ми не повторювали типові Українські помилки” – зауважив Роман Романов.
Також участь у заході взяли Лариса Бізо, Президентка та виконавча директорка Канадського бюро правової допомоги, та Олена Литвиненко, Заступниця Голови офісу Ради Європи в Україні.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.