facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Проведено навчання виконавців дослідження задоволеності відвідувачів суду окремими аспектами роботи суду за методологією КГЗ

Дата публікації: 26.04.2019

Автор:  Губашов Денис – менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.

Впродовж квітня 2019 року членами Мережі правового розвитку: Асоціацією Юристів міста Кам’янець-Подільського, Чугуївською правозахисною групою, а також партнерами Мережі – представниками державної системи безоплатної правової допомоги, за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя» було проведено навчання виконавців дослідження задоволеності відвідувачів суду окремими аспектами роботи суду за методологією КГЗ(Картки громадського звітування) в рамках системи оцінювання роботи суду за проектом «Моніторинг прозорості та доступності судів Полтавської, Харківської та Чернівецької областей через оцінку відвідувачами суду».

На фото: учасники тренінгу в м. Полтава

В рамках навчання учасники проекту розглянули ключові аспекти проведення дослідження, зокрема, планування роботи з проведення оцінки за методикою КГЗ.

Особливу увагу зосередили на плануванні та організації збору даних, як обробляти та інтерпретувати результати дослідження. Важливою для учасників виявилась тема подолання небажання відвідувачів суду брати участь в опитуванні та психологічні аспекти опитування.

Оскільки вдосконалення судової системи є ключовим завданням у реформах Української держави та становленні реальної демократії – аналіз роботи суддів та послуг, які вони надають населенню, є важливою частиною підвищення прозорості судів, довіри до судів громадськості та доступності судів, ефективності їх роботи.

Наразі серед фахівців триває дискусія щодо необхідної методології визначення критеріїв ефективності роботи суду, оскільки тут завжди є ризик однобічного погляду та неможливість отримати реакцію учасників судового розгляду на якість роботи суду.

На противагу традиційним соціологічним опитуванням громадської думки, методологія КГЗ передбачає тісну співпрацю між суддями, працівниками апарату суду, керівництвом судових установ та учасниками судових проваджень.

Необхідно зауважити, що таке опитування не є всебічною оцінкою діяльності суду, методологія КГЗ дає оцінку з боку громадян щодо комфортності перебування в суді, повноту та зрозумілість інформації, яку вони отримують, швидкість вирішення справ, зрозумілість винесеного рішення. Тобто тими питаннями, які переважно формують думку громадян про судову систему.

Користь методології КГЗ полягає в можливості використання отриманих результатів в реформуванні управління окремим судом, створення передумов до врахування думки громадськості у роботі суду. Практично, КГЗ є однією з форм громадського контролю за якістю функціонування судової системи.

В травні та червні 2019 року буде проведено опитування більше ніж у 90 судах Харківської, Полтавської та Чернівецької областей.

Після аналізу результатів опитування та вироблення рекомендацій результати проекту будуть презентовані на регіональних круглих столах у липні – серпні 2019 року.

На фото: учасники тренінгу в м. Харків

 

На фото: учасники тренінгу в м. Полтава

 

На фото: учасники тренінгу в м. Чернівці 

*Проект втілюється за підтримки американського народу, надану через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя».

P.S. Погляди авторів статті не обов’язково відображають погляди Агентство США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×