facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Результати Загальних зборів МПР-2021

Дата публікації: 06.04.2021

25 березня 2021 року відбулися чергові Загальні збори Громадської спілки “Мережа правового розвитку”. Через посилення карантинних обмежень у м. Києві захід відбувся онлайн, але це не завадило продуктивній роботі зборів.

За шість годин заходу представники членських організацій спілки встигли: 

  • погодити звіти про виконання операційного та фінансового планів за 2020 рік;
  • прийняти до членів Мережі нові організації;
  • затвердити Стратегічний план Мережі до 2025 року, операційний та фінансовий плани Мережі на 2021 рік;
  • розглянути результати Моніторингу організаційної спроможності членських організацій у 2020 році. 
На фото: Максим Ільчишен, Голова правління Мережі правового розвитку.

Голова правління Мережі правового розвитку Максим Ільчишен розповів про результати Загальних зборів у 2021 році та переживання, які передували їм: 

“Від самого початку діяльності Мережі, навіть до її формалізації, щорічні Загальні збори членських організацій були тією подією, на яку чекали всі організації, яка нагадувала радше форум друзів-однодумців, які ділились досягненнями, раділи успіхам і обговорювали перспективи, разом стратегували та генерували ідеї, разом прагнули робити цей світ трішки кращим. 

Та сучасні реалії вносять свої корективи. Через введені на державному рівні буквально напередодні Загальних зборів карантинні обмеження Київ та Київська область потрапили до «червоної зони» ми були вимушені проводити Загальні збори дистанційно.

Не зважаючи на те, що довелося терміново переформатовувати захід, адаптуючи до формату онлайн зустрічі, що раніше нам не доводилось проводити такі масштабні заходи в онлайн форматі, представники усіх (за винятком однієї) членських організацій та п’ятеро представників організацій-кандидатів на вступ до Мережі доєдналися до участі в зборах. Ми опрацювали всі питання, які було заплановано вирішити, надихнулись спільними успіхами. Підбили підсумки минулого року обговоренням результатів торішнього моніторингу організаційної спроможності членських організацій. Затвердили звіти про виконання операційного та фінансового планів, узгодили спільні плани на майбутнє. Затвердили стратегічний план до 2025 року, операційний та фінансовий плани на поточний рік. Прийняли у свої лави п’ятірку нових фахових організацій, які, переконаний, посилять експертний потенціал Мережі та поширять вплив у регіонах, зокрема і в тих, у яких Мережа не була раніше представлена власними офісами”. 

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку. 

Виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко розповів про головні досягнення спілки за 2020 рік: 

Нікого не здивую, якщо скажу, що  2020 рік був дуже непростим для Мережі правового розвитку. Причому не тільки через зовнішні фактори, а й через внутрішні негаразди. Менше з тим, ми не лише змогли подолати ці перешкоди, ставши сильнішими. Мережа ні на мить не припиняла надання правової допомоги після вибуху пандемії COVID-19, швидко адаптувавшись і на всю потужність використавши попередньо впроваджені інструменти (онлайн-чат правових консультацій).
Наша експертиза стає все затребуванішою для поширення концепції людиноцентричного правосуддя в українських громадах (громадський моніторинг за методологією Місцевого індексу прав людини, громадський центр правосуддя у Білій Церкві, дослідження правових потреб громад. Мережа правового розвитку стала лідером регіону “Східна Європа та Центральна Азія” за визнанням глобальної Мережі за управоспроможнення (Legal Empowerment Network). 

Ми дякуємо за підтримку в досягненні цих та багатьох інших здобутків як нашим членським організаціям, так і нашим партнерам, які в цьому нас підтримували й продовжують підтримувати: Mott Foundation, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Міжнародний фонд “Відродження”, USAID Ukraine – USAID Україна, Isar Ednannia, Namati, Pathfinders for Peaceful, Just and Inclusive Societies, Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ, Ukrainian Access to Justice School of Practice, Координаційний центр з надання правової допомоги”. 

Детальніше можна ознайомитись у презентації: 

Вперше спілка посилилася одразу п’ятьма потужними членськими організаціями. ми вітаємо у нашій команді:

Відсьогодні Мережа правового розвитку об’єднує 20 організацій із 30 точками доступу у 15-ти областях України.

Також Мережа затвердила свій стратегічний план на п’ять років, який  розроблявся упродовж листопада-грудня 2020 року представниками членських організацій Мережі, Виконавчої дирекції та зовнішніми експертами:  

І останнє питання, що було розглянуто під час Загальних зборів, це результати Моніторингу організаційної спроможності членських організацій у 2020 році. 

На фото: Ірина Чайка, менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку.

 Менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Ірина Чайка розповіла про виклики, з якими в процесі проведення моніторингу довелося зустрітися: 

“Ситуація, яка склалася в Україні у зв’язку з поширенням пандемії COVID-19, відмінністю статистичних даних щодо випадків захворюваності осіб в кожному регіоні та необхідністю дотримання карантинних заходів безпеки, введених Урядом, привнесла певні корективи в частині організації усталеного процесу проведення моніторингового циклу. Він спрямований на оцінку рівня дотримання Стандартів Мережі у діяльності офісів та сприяння організаційному розвитку членських організацій МПР і відбувався в попередні роки за узгодженою процедурою та визначеними етапами щодо його проведення.

З метою максимального дотримання чинного механізму та процедур, а також виконання при цьому розпорядчих актів Міністерства охорони здоров’я  України в частині обмеження за можливості кількості поїздок територією України, проведення Моніторингу членських організацій Мережі правового розвитку у 2020 році здійснювалося в дистанційному форматі.

Як передбачено Стандартами Мережі правового розвитку, всі моніторингові заходи повинні бути, з одного боку, максимально простими, організаційно та фінансово не витратними, з іншого – давати об’єктивну інформацію про діяльність офісу. 

Участь зовнішніх експертів, за усталеною практикою минулих років забезпечила незалежність оцінки та уникнення конфлікту інтересів у роботі моніторингових груп. Предметом моніторингу моніторингових груп була вся діяльність відповідного Офісу (окрім оцінки якості правової допомоги).

Це дозволило забезпечити незалежність оцінки та уникнення конфлікту інтересів, а також сформувати відповідні рекомендації, спрямовані на визначення потенційних точок зростання у сферах організаційного розвитку наших організацій та вироблення фахових рекомендацій щодо їх активізації.”

На фото: Анастасія Площинська, виконавча директорка ГО “Подільська правова ліга”.

Не можемо не поділитися приємним нововведенням цих Загальних зборів. Адже, окрім розгляду важливих для розвитку організації питань , були ще й урочисті моменти. Під час заходу відбулося два нагородження. Перше – за результатами моніторингу. Організації, які за результатами моніторингу продемонстрували помітні зрушення у своєму організаційному розвитку, отримали сертифікати на проведення внутрішніх заходів: 

На фото: Ольга Настіна, керівниця ГО “Правова єдність”.

Друге нагородження було за трьома номінаціями: 

  1. Найактивніша організація Мережі правового розвитку 2020 року у розвитку публічного іміджу МПРБілоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» (за найбільшу кількість та високу якість Історій успіху та Консультацій юриста, опублікованих на сайті LDN.ORG.UA упродовж 2020 року).
  2. Найактивніша організація Мережі правового розвитку 2020 року у наданні правової допомогиБілоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» (за найбільшу кількість наданих та зареєстрованих у системі кейс-менеджменту правових консультацій упродовж 2020 року).
  3. Найактивніша партнерська організація Мережі правового розвитку 2020 року – Громадська організація «Подільська правова ліга» (за визнанням членських організацій Мережі правового розвитку)

Переможця останньої номінації організації обирали самостійно шляхом голосування за кілька днів до зборів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×