Розвиток медіації в Україні
Дата публікації: 30.12.2019
Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку
На початку грудня, представники Мережі правового розвитку відвідали Форум “5/25 років. Діалог та медіація в Україні: від протистояння до порозуміння”.
2019 рік є ювілейним для діалогу і медіації в Україні, адже 5 років тому Координатор проєктів ОБСЄ в Україні розгорнув діяльність у сфері підтримки культури діалогу в Україні, а 25 років тому були створені перші організації, які займаються розвитком медіації в країні.
Саме з цієї нагоди в Одесі відбулася конференція присвячена підбиттю підсумків застосування різноманітних діалогових і медіаційних практик в Україні. Під час заходу відбувся аналіз ефективності медіації, обмін досвідом між українськими та міжнародними експертами на прикладі конкретних кроків та історій.
Звичайно представники сфери попрацювали над формуванням візії щодо подальшого розвитку діалогу і медіації на національному, регіональному і місцевому рівні.
Захід об’єднав міжнародних та національних експертів, представників урядових та неурядових організацій, міжнародних організацій, учасників діалогових процесів, дослідників і вчених.
На фото: Елла Петренко, Тетяна Петрунькова, Михайло Бардин
Представниця ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” Елла Петренко поділилася своїми роздумами після відвідування заходу:
“Хотіла б поділитися інформацією та думками, які виникли в результаті участі у міжнародній конференції “25 років: діалог та медіація в Україні: від протистояння до порозуміння”. Оскільки впровадження відновних практик одним з напрямків Мережі правового розвитку.
Отже, про виклики, які стоять перед медіаторами, та тренди в цій сфері:
- За 3 дні не можна стати медіатором, необхідна постійна практика. Тому надзвичайно важливим є створення доступу до кейсів для напрацювання практики.
- Існує проблема недостатньої комунікації всередині спільноти медіаторів, які були навчені різними “школами”. Для зміни цієї ситуації є рекомендація долучитися до координаційного майданчика яким виступає НАМУ, ця організація намагається акумулювати інформацію в цій галузі, для підвищення кваліфікації та професійного розвитку медіаторів.
- Необізнаність населення про медіацію, попри те, що ринок цих послуг стрімко розвивається. Необхідна популяризація та інформування про можливості цього інструменту.
- Бізнес, особливо з іноземними інвестиціями, більше довіряє медіаторами, ніж українським судам. Це є перспективною галуззю, яку необхідно підтримувати та розвивати.
- У шкільній медіації є достатньо методичних напрацювань — онлайн курс “Ла Страда-Україна” для дітей, цікава програма “Культура добросусідства”, онлайн курси на Prometheus, сертифікаційні програми при ВНЗ, але не вистачає координації випускників та створення для них умов для обміну досвідом.”
Михайло Бардин, керівник Вінницького офісу, зазначив: “В силу зосередженості Мережі на розвитку громад, де проходять активні зміни у зв’язку з об’єднанням громад і децентралізацією то ми вимушені застосовувати технології діалогу. На жаль, конфлікти неминучі в громадах в процесі “об’єднання за законом” і нам важливо бути готовими до цього.”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.