facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Тренінг з ефективних комунікацій: Мережа правового розвитку поділилася власними інструментами та напрацюваннями

Дата публікації: 12.10.2021

Автори: Олена Орлова, Галина Колесник/Мережа правового розвитку

Комунікувати з медіа, створювати якісні матеріали на специфічні правові теми, вміти створювати комунікаційну стратегію. Саме цьому навчалися учасники тренінгу «Зовнішні та внутрішні комунікації: як бути єдиними, зберігаючи власну ідентичність»*, який організувала та провела  Мережа правового розвитку для організацій-членів МПР та партнерів.

Навчання проходило 24-25 вересня у гостинному просторі правового клубу PRAVOKATOR у Києві і складалося з двох тематичних частин: співпраця з медіа, створення контенту, ефективні внутрішні та зовнішні комунікації, а також основи створення комунікаційної стратегії, брендинг і цифрова комунікація.

Учасники тренінгу. Фото: Євген Полтенко/Мережа правового розвитку.
  • Роботу у сфері вдосконалення доступу до правосуддя та посилення правових можливостей неможливо уявити без комунікації. Адже суть комунікації – це спонукання до дій. Ми комунікуємо з нашими «клієнтами», роз’яснюючи їхні права та допомагаючи у вирішенні правових запитів. Ми комунікуємо з громадами, коли знаходимо разом рішення для системних проблем. І, врешті, ми комунікуємо всередині команди, щоб ця наша діяльність була максимально корисною людям. Тому навички ефективної комунікації як внутрішньої, так і зовнішньої це не формальна згадка у резюме, це життєва необхідність, – коментує важливість теми навчання виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко.
На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор МПР. Фото: Галина Колесник/Мережа правового розвитку.
 

Серед учасників були представники організацій, що входять до складу Мережі правового розвитку, зокрема тих, які нещодавно до неї приєдналися, а також партнерів – Координаційного центру з надання правої допомоги.

  • Мені як тренерці надзвичайно цінно, що всі учасники одразу дуже активно включилися у навчання. Я побачила щиру зацікавленість у темі тренінгу, у процесі знайомства з теорією, творчий підхід до виконання практичних завдань, – відзначає тренерка, редакторка сайту Мережі правового розвитку Олена Орлова. – Наша команда намагалася зробити формат цього тренінгу максимально корисним і в певному сенсі навіть ексклюзивним. Адже ми підготували його, спираючись на багаторічні напрацювання Мережі, якими послуговуємося у щоденній роботі, у створенні контенту для сайту МПР та соцмереж, у процесі внутрішньої та зовнішньої комунікацій. І тепер із задоволенням ділимося своїм досвідом, своїми інструментами – і з нашими організаціями, і з партнерами. 
На фото праворуч: Олена Орлова – тренерка, редакторка сайту МПР. Фото: Євген Полтенко/Мережа правового розвитку.

У частині тренінгу, яку провела Олена Орлова, учасники дізнавалися про сенси та користь співпраці громадських організацій та проєктних команд із медіа, вчилися взаємодіяти зі ЗМІ. Навчалися працювати з текстами: які саме особливості слід враховувати, готуючи матеріали про діяльність організацій та проєктів, статті на специфічні правові та юридичні теми, новини, прес-анонси. Як писати просто, зрозуміло, стильно, не перевантажувати текст. Як писати «в саме серце» – з повагою до своєї цільової аудиторії, відповідаючи на її потреби та запити. Як завоювати та утримати увагу читача, як створювати влучні заголовки та інше.

Надати розуміння структури комунікаційної стратегії, що стане в нагоді під час самостійної розробки або ж навіть, якщо організації замовлятимуть її створення. Крок за кроком знаходили відповіді на питання: з чого починати, які чинники слід враховувати, як сегментувати стейкхолдерів та аудиторію за пріоритетністю інформування, на що слід звертати увагу при розробці та поширенні інформаційних повідомлень тощо. Цьому учасники навчалися у частині тренінгу, який провела менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку Галина Колесник.

  • Було помітно, що хоча в деяких із організацій ще немає комунікаційної стратегії, але для багатьох їхніх представників практичні інструменти, які отримали під час тренінгу, були цікавіші. Також дуже важливо, що Мережа правового розвитку має практики і досвід, яким може ділитися не лише із членськими організаціями, а й із представницями системи безоплатної правової допомоги, які були заглиблені в навчання від початку й до кінця, – зазначає тренерка.
На фото: Галина Колесник, менеджерка з комунікацій МПР. Фото: Євген Полтенко/Мережа правового розвитку.

Окрему увагу приділили створенню Успішних історій та Консультацій юриста – матеріалів, які є значною складовою контенту сайту МПР: з початку роботи сайту на момент проведення тренінгу на ньому опубліковано 490 Історій успіху та 491 Консультація юриста. При цьому команда Мережі напрацювала певні алгоритми, які дозволяють ефективно комунікувати між собою редактору, менеджерам, юристам. Зокрема учасники дізналися, як працює такий інструмент внутрішньої комунікації як Електронна форма звітності.

Кожен теоретичний блок закріплювали практикою. Приміром, писали Історії успіху за створеним редакторами алгоритмом, а Консультації юриста аналізували на предмет дотримання структури, професійності подання і водночас простоти викладення.

Практичні завдання – суттєва складова тренінгу. Фото: Галина Колесник/Мережа правового розвитку.
Журналістка Координаційного центру з надання правової допомоги Олена Доспєхова (на фото в центрі) та експерт Хмільницького офісу МПР Тарас Носальський творчо представили завдання зі створення новини. Фото: Галина Колесник/Мережа правового розвитку.
На фото праворуч: Наталія Єсіна, експертка Сумського офісу МПР. Фото: Галина Колесник/Мережа правового розвитку.
Командні практики. Фото: Галина Колесник, Мережа правового розвитку.
На фото зліва направо: Олена Іванович (Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Києві), Олександр Довбиш (ГО «Подільський центр прав людини»), Яна Якуніна (ГО «Громадська платформа», Сєверодонецьк), Надія Ковальчук (БФ «Право на захист»). Фото: Галина Колесник, Мережа правового розвитку.

На питання, які тези стали для них ключовими під час тренінгу, вже після заходу учасники дали зокрема такі відповіді:

  • Комунікація – це важливо.
  • Вміння комунікувати = бути успішними.
  • Співпраця з медіа – важлива складова розвитку громадської організації.
  • Писати треба влучно, зрозуміло, цікаво.
  • Нецікаво писати – соромно.
  • Спрощуй.
  • Нові теми – поруч.
  • Не варто писати статтю, не уявляючи представника твоєї цільової аудиторії.
  • Консультації та успішні історії слід писати «людською» мовою.
  • Тематика дуже актуальна для роботи в громадському секторі.
  • Отримані знання буду використовувати в майбутньому….

    І це лише частина дуже важливих  для нас відгуків: вони свідчать про те, що учасники точно «зловили» меседжі нашого навчання. Нам важливо було донести думку, що комунікація – і всередині організації, і через медіа та власні  ресурси з цільовою аудиторією – це процес обопільний, в якому важливий зворотній зв’язок, а не просто одностороння подача інформації. Що текст має бути не лише зрозумілим, але й створеним професійно, якісно, з повагою до мови, до читача, – резюмує Олена Орлова.

Водночас тренінг підтвердив, що вміння комунікувати – означає не лише досягати успіху, а й вміти чути та цінити один одного; обмінюватися не лише робочими інструментами, а й емоціями; відчувати потреби людей і чутливо реагувати на них. Певно, саме тому так гармонійно «вписалося» у структуру тренінгу особисте свято одного з його учасників – експерта Хмільницького офісу Мережі правового розвитку Тараса Носальського. Привітання його з днем народження від усіх присутніх було і спонтанним, і щирим водночас.

«Happy Birthday, Тарасе!..». Фото: Ірина Осійчук/ Правовий клуб PRAVOKATOR.
Відео: Ірина Осійчук/ Правовий клуб PRAVOKATOR.

Тарас Носальський, експерт Хмільницького офісу МПР (ГО «Право»):

  • Я розумію, що тренінг з моїм днем народження співав випадково, але дякую і за співпадіння, і за тренінг – він був неймовірно корисним… Хочу подякувати тренеркам: дякую! Дайте слово, що це не востаннє. Щось змінюється, щось додається. Я думаю, що ви знайдете багато таких тем, які будуть цікаві… Було дуже концентровано і багато. Тепер головне – не відкласти це на потім. 

Олена Доспєхова, журналістка, Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги:

  • Ми з вами дуже схожі, але є деякі моменти, які нас відрізняють, і це дуже класно. Я відкрила вчора і дуже уважно переглянула ваш сайт, порівняла з нашим. І, відверто кажучи, у вас дуже багато всього цікавого, такого, чому нам ще треба повчитися. Дуже дякую, що відкрили свої маленькі таємниці. Такі тренінги потрібні для навчання, для розвитку, для знайомства. Щоб можна було поділитися досвідом і застосовувати його. Було дуже корисно. 

Оксана Осарчук, менеджерка з організаційного розвитку та комунікацій Хмельницького офісу МПР (ГО «Подільська правова ліга»):

  • Мені дуже стало в нагоді чітке розуміння структури побудови тексту. Використовую його навіть і в повсякденному житті – коли друзі просять допомоги щось написати, зараз для мене це зовсім не складно. В професійному плані, сподіваюсь, отримані знання якісніше допоможуть вести соцмережі та сайт організації. В майбутньому мені хотілося б більше побувати на мережевих тренінгах із комунікацій, тренінгах для тренерів, найбільше цікавить інформація щодо зовнішніх комунікацій та співпраця із газетами.

Олександр Довбиш, юрист Вінницького офісу МПР (ГО «Подільський центр прав людини»):

  • Інформація, яку отримав на тренінгу, стала мені в нагоді під час підготовки Історій успіху та Консультації для Мережі правового розвитку. Я краще зрозумів структуру і, на мою думку, й самі матеріали стали якіснішими. Раніше це було більше на інтуїтивному рівні. Під час двох тренінгових днів я познайомився і поспілкувався із представниками та представницями інших організацій Мережі, і це було дуже цінно… Хотілося б, щоб такі можливості з’являлися частіше.
Учасники тренінгу «Зовнішні та внутрішні комунікації: як бути єдиними, зберігаючи власну ідентичність». Фото: Ірина Осійчук/ Правовий клуб PRAVOKATOR.

*Тренінг проходив у рамках проєкту «Посилення членських організацій Мережі правового розвитку» за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×