facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У Херсоні кожен другий із соціально вразливих верств населення потребує правової допомоги

Дата публікації: 16.12.2019

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку

В Херсоні дослідили правові потреби херсонців і виявилось, що кожен другий з соціально вразливих верств населення потребує правової допомоги. Але багато людей не можуть зробити перший крок до вирішення наявних проблем і почати діяти. 

На фото (зліва направо): Микола Гоманюк, Наталія Бімбірайте та Дементій Бєлий. Фото: онлайн газета “Вгору”

Досліджувалися вразливі соціально незахищені верстви населення Херсону, а саме пенсіонери, особи з інвалідністю, батьки в багатодітних родинах, матері-одиначки, «чорнобильці», внутрішньо переміщені особи, учасники АТО тощо.

Як розповів голова обласного відділення Соціологічної асоціації України Микола Гоманюк, майже кожен третій з опитаних має проблеми у сфері соціальних виплат та пільг, медичного обслуговування та житлово-комунального господарства. А кожен десятий має проблемні стосунки зі службовцями та представниками влади. Це в п’ять разів більше, ніж аналогічний показник серед звичайних херсонців. При цьому 40% представників незахищених верств населення не звертаються за правовою допомогою. Це пов’язано зі зневірою, сприйняттям розв’язання правових проблем як складного, нервового, тривалого, а подекуди фінансово затратного процесу.

При цьому, кожен четвертий з тих, хто наважується зробити перший крок для вирішення своїх проблем, йдуть до сусідів або друзів, а не до кваліфікованого юриста.

За результатами опрацювання отриманих даних було підготовлено попередні загальні рекомендації щодо можливих шляхів оптимізації імплементації верховенства права та його складових у діяльність органів місцевого самоврядування.

На фото: Наталія Бімбірайте розповідає про результати та висновки дослідження. Фото: онлайн газета “Вгору”

«Ініціативна група прийшла до головного висновку – Херсон потребує системного підходу до організації безоплатної правової допомоги. Не тільки до організації консультативної допомоги, а й підвищення правового рівня та самоорганізації представників соціально вразливих категорій населення»,  – відзначила голова правління Мережі правового розвитку, керівниця ГО “ІРЦ “Правовий простір” Наталя Бімбірайте

Для вирішення проблем із наданням ефективної безоплатної правової допомоги треба впровадження довгострокової комплексної цільової програми по наданню безоплатної правової допомоги та задоволенню правових потреб громадян, яка б передбачала фінансування надання правової допомоги, проведення інформаційних кампаній, впровадження практик залучення громадян до самостійного вирішення своїх проблем.

Дослідження провела ініціативна група з представників ГО “ІРЦ “Правовий простір”, обласного відділення Соціологічної асоціації України, Херсонської обласної організації Комітету виборців України, представників депутатського корпусу та органів місцевого самоврядування.

P.S.: Дослідження проведене в рамках програми «Правоспроможна громада», яка адмініструється Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» у партнерстві з МФ «Відродження», Київським міжнародним інститутом соціології, Українською фундацією правової допомоги та мережею правових клубів Pravokator.

Використані при підготовці статті матеріали: 

  1. https://vgoru.org/index.php/template/novini-khersonshchini/item/47857-v-khersoni-doslidyly-pravovi-potreby-khersontsiv
  2. http://polit-kherson.info/society/2811-pravovi-potreby-hersonciv-rezultaty-doslidzhennia.html

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×